Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ateliér Grafický design

O ateliéru Grafický design

Představení ateliéru Grafický design

V našem ateliéru se zabýváme širokou škálou tvůrčích činností, které lze všechny schovat pod všeobecný název vizuální komunikace nebo třeba komunikační design. Pokud je budeme vyjmenovávat, tak jde například o korporátní design – navrhování logotypů a firemních stylů, design publikací – knih, časopisů, katalogů, plakátů včetně ilustrace a typografie, reklamní grafiku – ať už jde o design reklamních kampaní, inzerci nebo obalový design, zabýváme se rovněž webovou grafikou, informačním designem, tvorbou písma a projekty na pomezí designu a výtvarného umění. Studenti ateliéru Grafický design jsou vedeni ke kritickému myšlení a podněcujeme je k aktivnímu vyjadřování se ke společenským tématům.

grafický design

Uplatnění absolventa po ukončení školy

O naše absolventy je mezi zaměstnavateli velký zájem. Obvykle si naši studenti již během studia externě přivydělávají pracemi pro reklamní a grafická studia nebo nakladatelství, po absolutoriu naší školy pak v těchto firmách nastupují do zaměstnání a po několika letech se většinou osamostatňují a dále pokračují jako nezávislí designéři. Výhodou našich absolventů je jejich univerzálnost, dobrá řemeslná průprava a samostatné myšlení. Jsou schopni se ihned zapojit do praxe a toho si zaměstnavatelé velmi cení.

Jak se k nám přihlásit? Mrkněte do sekce Chci studovat Grafický design.

Informace o našem ateliéru včetně ukázek studentských prací ateliéru Grafický design najdete na webové stránce agdzlin.cz.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

Fakulty a součásti

Zavřít