Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ateliér Fotografie

O ateliéru Fotografie

Ačkoliv název může být zavádějící, studium Reklamní fotografie nezahrnuje pouze fotografování reklamních kampaní na billboardy nebo nablýskaných módních fotografií pro časopisy. Klade především důraz na profesionální zvládnutí klasické i digitální techniky a zároveň rozvíjí kreativní řešení uměleckých i reklamních projektů. Ateliér vychovává profesionály v oboru, kteří jsou schopni přistoupit ke každému úkolu s technickou precizností a zároveň ho řešit neotřelým způsobem.

Průběh studia

Studenti se během studia seznámí s hlavními žánry fotografie, jako jsou zátiší, produktová fotografie skla a porcelánu, akt, portrét, architektura, krajina nebo módní fotografie a osvojí si širokou škálu technik. Na začátku se jejich druhým domovem stane fotokomora a věrným společníkem velkoformátová kamera, později využívají studenti především špičkovou digitální techniku.

Pro práci na školních zadáních, ale i na vlastních projektech jim jsou k dispozici dva profesionálně vybavené ateliéry a pro vystavování vlastních souborů a klauzurních prací zase studentská galerie Photogether. Studentům se věnuje tým pedagogů složený ze špiček ve fotografické branži, kteří jim předávají své znalosti z mnohaleté praxe a zároveň vytváří na ateliéru tvořivé až rodinné prostředí, kam studenti chodí opravdu rádi.

Důležitou částí studia je spolupráce s praxí i s dalšími obory na FMK na společných projektech, kde si studenti vyzkouší, jak  fungují kreativní týmy například v reklamních agenturách. Díky mezioborové spolupráci naváží kontakty hodnotné i do budoucna.

Naši studenti se v posledních letech zapojují i do dalších aktivit, například bratislavského OFF festivalu nebo Uničovského fotofestivalu UFF. Ateliér Fotografie na festivalu v roce 2021 rok zastupovaliPatrik Fica, Vojtěch Plhák, Elsa Rauerová, Matěj Skalický, Bianka Chladek, Debora Loučková, Daniel Macek.

Dění na našem ateliéru můžete sledovat na našem ateliérovém Facebooku.

Fakulty a součásti

Zavřít