Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ateliér Sklo

Mezinárodní vztahy

Ateliér Sklo klade mimořádnou důležitost na propojení se zahraničními institucemi, kurátory a dalšími spolupracovníky. Téměř každý student absolvuje zahraniční stáž na odborné instituci. Ateliér pořádá (ne)pravidelný cyklus přednášek zahraničních lektorů. Jejich přínosem je motivace studentů a rozšíření jejich povědomí o současné autorské (sklářské) tvorbě. Studenti mají díky těmto přednáškám jedinečnou možnost se dostat do přímého dialogu s lektory. Těmi byli například:  

Jeffrey Sarmiento (UK) Jens Pfeifer (NL), Tord Boontje (UK), Einar and Jamex De La Torre (ES), Patrik Illo Vysoká škola výtvarných umění, Slovensko, Palo Macho(SK), Ilse van Roy, MAD School of Arts, Hasselt, (BE), Richard Meitner (NL/USA), Jeroen Maes, (BE), Vineta Groza, (LV) , Uwe Siemens (DE), Raphael Charpentie (FR) , Bruce Chao, RISD, USA, Jocelyne Prince, RISD, USA, Pavla Rossini (DE), Konstantin Valchev (BG), Mariken Dumon (BE), Tets Ohnari, (JP).

Studenti ateliéru Sklo vystavují na řadě mezinárodních výstav a přehlídek, pravidelně vyjíždějí na mezinárodní i tuzemská symposia. Jako příklad můžeme uvést: Mezinárodné študentské sklárské symposium v Lednických Rovniach (SK), International Project Glass Art Workshop – Eugeniusz Geppert Academy of Art & Design in Wroclaw (PL), Nábřeží umělců v Hradci Králové 

Ateliér udržuje blízkou spolupráci se zahraničními institucemi se kterými spolupracuje v rámci  studentských a pedagogických výměn a dalších projektů společných výstav či vědeckých projektů – např. jako je Glass Virus Foundation (NL), Bild-Werk Frauenau (DE), Glazenhuis Lommel (BE), National Glass Centre (UK), North Lands Creative (UK), Gerrit Rietveld Academie (NL) a mnohé další. 

Zahraničí

Studenti pravidelně vyjíždějí na studentské stáže na zahraniční partnerské univerzity. 

Haute école des arts du Rhin (FR) 

The Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam (NL) 

Universidade de Lisboa, Lisboa (PT) 

LUCA School of Arts,  Brussel (BE) 

Art Academy of Latvia, Riga (LV) 

Fakulty a součásti

Zavřít