Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Propagace

Naše akce

Workshopy, výstavy, přehlídky a další akce pořádané FMK:

Talent marketingových komunikací

březen/říjen 2019

Unikátní soutěž Talent marketingových komunikací. Jak probíhá? Po vzoru Young Lions je dvoudenní. Firmy první den studentům odprezentují svá zadání – marketingový úkol. Jednotlivé týmy studentů mají 24 hodin na zpracování úkolu. Následující den probíhá prezentace týmů, jejich bodování a vyhlášení Talentů MK. Soutěž přibližuje studentům praxi a firmám nabízí kreativní marketingová řešení, vytváří půdu pro navazování kontaktů a budování pracovních vztahů.

Zlin Design Week

3. – 10. 5. 2019

Týden plný designu, objevování nových talentů, nezapomenutelných zážitků… Letošním tématem již 5. ročníku Zlin Design Week bude [R]EVOLUCE.  Zlín ožije designem ve dne i v noci. Těšit se můžeme na výstavy, galavečer, Konferenci design & marketing, instalace v modulech, přednášky, workshopy, exkurze i na párty. Smysl a kouzlo Zlin Design Weeku je především výsledkem spolupráce studentů, designérů a firem.

Made in paper

17. – 22. 4. 2018

V rámci společného projektu UTB ve Zlíně (ateliér Produktový design a ateliér Digitální design) a Technické univerzity ve Zvolenu (Katedra designu nábytku a interiéru) proběha Českém centru v Miláně společná česko-slovenská výstava made in paper. Koncepty mladých designérů z Čech a Slovenska přinesly možný pohled na aplikaci různých druhů papíru a materiálů vytvořených na bázi papíru v nábytkovém designu.

Milan Design Week 2018

17. – 22. 4. 2018

Ateliér Průmyslový design FMK UTB ve Zlíně představil ve Ventura Future v italském Miláně na letošním Milan Design Week, největší světové přehlídce designu, v rámci projektu Ne-Ro unikátní kolekci produktů vyrobených z břidličného geopolymeru.

Kouzelný svět optiky

23. 3. – 20. 5. 2018

U příležitosti 85. výročí vzniku optického průmyslu v Československu a založení firmy Optikotechna/Meopta v Přerově se koná ve Vlastivědném muzeu v Olomouci výstava Kouzelný svět optiky. Cílem spolupráce mezi ateliérem Tvorba prostoru tvorba FMK UTB ve Zlíně, Vlastivědným muzeem, Ústavem přístrojové techniky, Úžasným divadlem fyziky ÚdiF a společnosti Meopta – optika, s.r.o.,  je popularizovat technické obory a vědu mezi dětmi, které hledají své studijní směřování.

Mezinárodní fotografický workshop JOSEFOV II

14. 10. – 8. 12. 2017

V Bastionu IV v Josefově se konala výstava již druhého ročníku mezinárodního fotografického workshopu JOSEFOV II . Studenti z FMK UTB, FU OSU z Ostravy, VŠVU z Bratislavy, ALUO z Ljublany a ASP z Katowic tvořili celý týden fotografie pod vedením profesionálních lektorů a fotografů Vasila Stanka, Milana Bureše a Suzanne Pastor. Workshop je pořádán za podpory města Jaroměř a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Dny české a německé kultury v Drážďanech

23. 9. – 26. 11. 2017

FMK UTB ve Zlíně byla součástí 19. ročníku Dnů české a německé kultury v Drážďanech. V Německu představila tvorbu studentů i pedagogů. K vidění byla designová instalacie ZADRŽ VODU, výstup celoroční mezioborové práce studentů FMK UTB ve Zlíně, výstava fotografiky pedagoga Richarda Vodičky, zaměřující se na zlínskou architekturu a také bylo možné zhlédnout některý ze studentských filmů.

Fakulty a součásti

Zavřít