Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Propagace

Naše akce

Workshopy, výstavy, přehlídky a další akce pořádané FMK:

Diplomky & bakalářky

Výstavu, na které představujeme veřejnosti práce našich absolventů, chystáme pravidelně od roku 2018. V roce 2023 jsme do výstavy zapojili i bakalářské studentstvo. Každý rok v červnu tak nachystáme ve Zlíně výstavu všeho, co se vytvořilo na našich (teď už 14) ateliérech:  Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Arts Management, Design obuvi, Design oděvu, Design šperku, Digitální design, Fotografie, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Sklo.

Talent FMK

Unikátní soutěž, která vznikla na Ústavu marketingových komunikací v roce 2010, propojuje studenty naší fakulty s organizacemi a firmami z komerční sféry. Po vzoru Young Lions se jedná o dvoudenní soutěž. Firmy první den studentům odprezentují svá zadání. Jednotlivé týmy studentů mají 24 hodin na zpracování úkolu. Následující den probíhá prezentace týmů, jejich bodování a vyhlášení Talentů FMK. Soutěž přibližuje studentům praxi a firmám nabízí kreativní marketingová a designová řešení, vytváří půdu pro navazování kontaktů a budování pracovních vztahů.

Zlin Design Week

Týden plný designu, objevování nových talentů, nezapomenutelných zážitků.  Zlín pravidelně ožívá designem ve dne i v noci. Těšit se můžeme na výstavy, galavečer, instalace v modulech, přednášky, workshopy, exkurze i na párty. Smysl a kouzlo Zlin Design Weeku je především výsledkem spolupráce studentů, designérů a firem.

Busfest

Festival v jedoucích trolejbusech, hudební jízda, kterou chcete zažívat každý rok znovu. Tři trolejbusy, 3 interpreti, nejdivočejší zážitek z MHD ve vašem životě. To je Busfest, který už 12 let pořádají studenti FMK v předmětu KOMAG. Přijeďte se přesvědčit na vlastní kůži, každý rok na konci dubna.

Fashion Event Dotek

Jednodenní událost nabitá bohatým doprovodným programem zakončená galavečerem s módní přehlídkou. Až na výjimky se každoročně koná ve Zlíně a jeho cílem je pomáhat a zároveň dávat prostor mladým začínajícím talentům. Projekt Dotek pomohl již několika neziskovým organizacím podporující ženy s rakovinou prsu. V současnosti spolupracuje s organizací Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

 

Fakulty a součásti

Zavřít