Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Možnosti studia

Den otevřených dveří na FMK

Den otevřených dveří na FMK UTB ve Zlíně se uskuteční v pátek 10. listopadu 2023 od 9 do 17 hodin. V rámci DOD budou otevřeny všechny ateliéry naší umělecké fakulty a také Ústav marketingových komunikací. Podrobný program a časy přednášek najdete níže.

Naše fakulta nabízí vzdělání v programech, ze kterých vychází zkušení designéři, filmaři, animátoři a odborníci na marketingovou komunikaci a arts management

Přihlášky do bakalářských programů na umělecké ateliéry lze podávat do 30. listopadu 2023. Na bakalářské i magisterské studium na Ústav marketingových komunikací a do magisterských programů všech ateliérů lze podávat přihlášky až do konce března 2024. Všechny přihlášky se podávají online skrze e-přihlášku UTB.

Co u nás lze studovat:

Zastavte se u nás ve Zlíně a a poslechněte si přednášky vyučujících i studentů, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti a dají tipy na to, jak se připravit na přijímací řízení. 

Den otevřených dveří se bude odehrávat na čtyřech lokacích naší fakulty: 

  • Budova U4, adresa Univerzitní 2431 (ateliéry Arts Management, Fotografie, Grafický design, Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Ústav marketingových komunikací) 
  • Budova U16, adresa třída Tomáše Bati 4342 (ateliér Design obuvi, Design oděvu, Design šperku, Digitální design, Produktový design, Tvorba prostoru, Průmyslový design, Sklo, Game Design)
  • Budova U61, adresa Antonínova 4379  (Multimediální studio Fénix)
  • Budova U18, adresa Štefánikova 5670 (Fakultní galerie G18)

Kompletní program Dne otevřených dveří FMK

Ateliér Fotografie (budova U4, Univerzitní 2431)
Komentované prohlídky ateliéru proběhnou pouze v daném čase a to od 10, 12, 14 a 15:30. Součástí prohlídky je rovněž krátká přednáška a možnost prohlédnout si realizované práce. Na závěr prohlídky ateliéru bude prostor pro dotazy uchazečů o studium. Předpokládaná délka prohlídky cca 45 – 60 minut.
Facebook & Instagram ateliéru Reklamní fotografie.

Ateliér Grafický design (budova U4, Univerzitní 2431)
Přednášky v časech 9, 12 a 14 hodin. Studenti i pedagogové zájemcům zodpoví všechny dotazy týkající se přijímacích zkoušek i studia v ateliéru Grafický design. V ateliéru bude výstava ukázek studentských prací a využít můžete i konzultaci portfolií.
Facebook & Instagram ateliéru Grafický design.

Ateliér Animovaná tvorba (budova U4, Univerzitní 2431)
V učebně 42/256 se v časech 10:00-11:00 a 13:00-14:00 odehrají prezentace vedoucího ateliéru ve vztahu k tomu, co obnáší studium v rámci našeho studijního programu a k přijímacímu řízení. V ateliéru 42/152 budou v průběhu dne od 9:30 do 16:00 k dispozici studenti pro informace o studiu, práce si mohou uchazeči konzultovat s nimi, nebo i s pedagogy (kanceláři 42/151 a ateliéru 42/155). V učebně 42/256 budou od 9:30 do 16:00 mimo uvedené časy pro prezentace promítány filmy a cvičení z Animace.
Facebook & Instagram ateliéru Animovaná tvorba.

Ateliér Arts Management (budova U4, Univerzitní 2431)
Studenti a studentky ateliéru Arts Management vás poprvé přivítají v nově zrekonstruovaném ateliéru, kde bude celý den probíhat i workshop výroby náramků pomocí raznic a zbytkových materiálů firmy Baťa. Život na ateliéru vám pak přiblíží prezentacemi, které proběhnou v 10, 12 a 14 hodin. Do 15 hodin bude možné konzultovat své domácí práce a portfolio s vedením ateliéru.
Facebook & Instagram ateliéru Arts Management.

Ateliér Audiovizuální tvorba (budova U4, Univerzitní 2431)
Studenti na ateliéru budou pořádat individuální prohlídky a představí možnosti studia šesti specializací – režie a scenáristiky, produkce, střihu, zvukové skladby, kamery a vizuálních efektů. 
Facebook & Instagram ateliéru Audiovizuální tvorba.

Ústav marketingových komunikací (budova U4, Univerzitní 2431)
Během celého dne si můžete užít chill out zónu, zkusit si nanečisto přijímací testy, a nechat se provést po Ústavu současnými studenty a studentkami. V 10, 12 a 14 hodin proběhnou prezentace o životě na fakultě i projektech, které fakulta pořádá. V 16 hodin začne livestream na instagramu pro ty, co nemohou do Zlína přijet fyzicky.
Facebook & Instagram Ústavu marketingových komunikací.

Ateliér Design obuvi (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Studenti na ateliéru budou pořádat individuální prohlídky. Po celý den bude v místnosti 303 spuštěna prezentace, která obsahuje informace o studiu a životu na ateliéru Design obuvi s ukázkami prací. Když student zrovna nebude provádět návštěvníky, bude pracovat na svých semestrálních zadáních – design a výroba obuvi a bude k dispozici pro dotazy návštěvníkům. Prohlídka obuvnické dílny (místnost 111) proběhne v časech 12:45 – 13:00 a v 16:45 – 17:00.
Facebook & Instagram ateliéru Design obuvi.

Ateliér Design oděvu (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
V průběhu celého DOD budou na ateliéru Design oděvu k vidění vystavené práce studentů a veškeré technologické zázemí. K dispozici vám budou pedagogové i studenti, kteří vám představí náš ateliér a zodpoví vaše dotazy, individuálně lze také konzultovat portfolio prací zájemce o studium. V dopoledních hodinách proběhne prezentace softwaru CLO 3D, který je v současnosti špičkou v digitalizaci oděvů.
Facebook & Instagram ateliéru Design oděvu.

Ateliér Design šperku (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Během celého dne bude k dispozici vedoucí ateliéru Sabina Psotková, která s příchozími bude konzultovat portfolia a představí budoucí fungování i prostory nového ateliéru Design šperku, který na FMK vzniká.
Instagram ateliéru Design šperku.

Ateliér Digitální design (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Přednášky v časech 10, 12 a 14 hodin. Během celého dne se zájemcům o studium budou v ateliéru věnovat současní studenti a pedagogové. V průběhu pátku se budou na obrazovkách v ateliéru promítat práce studentů a speciální projekce.
Facebook & Instagram ateliéru Digitální design.

Ateliér Sklo (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Studenti na ateliéru budou pracovat na společném tématu, které bylo zahájeno plenérem tvorbou objektu pro Milano Design Week z komponentů od firmy Preciosa. Do realizace objektu se budou moci zapojit i návštěvníci DOD. Zároveň budou probíhat konzultace portfolií, prohlídky ateliéru i dílny s praktickými ukázkami technik zpracování skla.
Facebook & Instagram ateliéru Sklo.

Ateliér Produktový design (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Studenti provedou uchazeče prostorem ateliéru a představí jim průběh studia. Součástí bude prezentace mezinárodních studentských projektů. Průběžně budou probíhat konzultace s uchazeči a v několika intervalech také prezentace ateliéru akademickými pracovníky i studenty.
Facebook & Instagram ateliéru Produktový design.

Ateliér Game Design (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Představení ateliéru prostřednictvím prezentací v 9, 11 a ve 13 hodin. Během celého dne bude probíhat prohlídka ateliéru a možnost zahrát si studentské hry. Dotazy zodpovíme i online na našich sociálních sítích.
Facebook & Instagram ateliéru Game Design.

Ateliér Průmyslový design (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Ateliér Průmyslový design bude prezentovat práce studentů a pedagogů prostřednictvím komentované projekce elektronické prezentace v časech 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00 hod. Pro osobní konzultace portfolií uchazečů, obecné informace o průběhu přijímacího řízení, studia, absolventských prací, uplatnění absolventů v praxi a zodpovězení dalších dotazů týkajících se studia budou k dispozici pedagogové ateliéru v časech 10:00 – 11:00, 12:00 – 12:30 a 14:00 – 15:00.
Facebook & Instagram ateliéru Průmyslový design.

Ateliér Tvorba prostoru (budova U16, třída Tomáše Bati 4342)
Přednášky v časech 11 a 14 hodin.  Během celého dne budou v ateliéru k dispozici studenti i pedagogové s možností individuální konzultace.  V rámci prohlídky ateliéru je možnost nahlédnout na modely a prezentace prací absolventů či náhled do konceptů letošních semestrálních projektů.
Facebook & Instagram ateliéru Tvorba prostoru.

G18 (budova U18, Štefánikova 5670)
Ve fakultní galerii G18 na návštěvnictvo po celý den čeká volně přístupná sítotisková dílna. Tisknout bude možné na papír, plátěné tašky nebo vlastní textil. Kromě lekce sítotisku se můžete těšit i na komentovanou prohlídku výstavy ¡IMPRESIONES DE AMÉRICA LATINA! – plakáty a tisky, a to ve 13 a 15 hodin.
Facebook & Instagram galerie G18.

Multimediální studio Fénix (budova U61, Antonínova 4379)
Během celého dne bude studio otevřeno k prohlídkám.

Dění na fakultě můžete sledovat i na našem Facebooku a Instagramu 

Práce našich studentů a absolventů ze všech ateliérů najdete na webu Showcase FMK.

Těšíme se na Vaši návštěvu! 

Fakulty a součásti

Zavřít