Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Možnosti studia

Den otevřených dveří na FMK

Den otevřených dveří na FMK UTB ve Zlíně se uskuteční v sobotu 10. února 2024 od 9 do 15 hodin. V rámci DOD budou otevřeny všechny ateliéry naší umělecké fakulty a také Ústav marketingových komunikací (ÚMK). V budově U4 v místnosti 211 budou probíhat obecné přednášky o možnostech studia na FMK, v časech 9.15, 11.15 a 13.15. Na ateliérech a ÚMK pak na vás bude připraven individuální program. Podrobný program a časy přednášek pro vás postupně doplňujeme níže.

Den otevřených dveří se bude odehrávat na třech lokacích fakulty: 

  • Budova U4, adresa Univerzitní 2431 (ateliéry Arts Management, Fotografie, Grafický design, Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Ústav marketingových komunikací) 
  • Budova U16, adresa třída Tomáše Bati 4342 (ateliér Design obuvi, Design oděvu, Design šperku, Digitální design, Produktový design, Tvorba prostoru, Průmyslový design, Sklo, Game Design)
  • Budova U61, adresa Antonínova 4379  (Multimediální studio Fénix)

Naše fakulta nabízí vzdělání v programech, ze kterých vychází zkušení designéři, filmaři, animátoři a odborníci na marketingovou komunikaci a arts management

 Na bakalářské i magisterské studium na Ústav marketingových komunikací a do magisterských programů všech ateliérů lze podávat přihlášky až do konce března 2024. Všechny přihlášky se podávají online skrze e-přihlášku UTB.

Přihlášky do bakalářských programů na umělecké ateliéry šlo podávat pouze do 30. listopadu 2023.

Co u nás lze studovat:

Zastavte se u nás ve Zlíně a a poslechněte si přednášky vyučujících i studentů, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti a dají tipy na to, jak se připravit na přijímací řízení. 

Ústav marketingových komunikací (budova U4)
Během celého dne si můžete užít chill out zónu, zkusit si nanečisto přijímací testy, a nechat se provést po Ústavu současnými studenty a studentkami. V 10, 12 a 14 hodin proběhnou prezentace o životě na fakultě i projektech, které fakulta pořádá. Sledujte i Facebook & Instagram ÚMK.

Audiovizuální tvorba (budova U4)
Studenti na ateliéru budou pořádat individuální prohlídky a představí možnosti studia šesti specializací – režie a scenáristiky, produkce, střihu, zvukové skladby, kamery a vizuálních efektů. Součástí DOD bude promítání studentských filmů. Přednášky proběhnou v čase 10, 12 a 14 hodin. Otevřeno pro prohlídky bude i multimediální studio Fénix. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Audiovizuální tvorba.

Animovaná tvorba (budova U4)
V ateliéru v místnosti 152 se v čase 11:00-12:30 odehraje prezentace vedoucího ateliéru ve vztahu k tomu, co obnáší studium v rámci našeho st. programu a k přijímacímu řízení. V průběhu dne, od 9:00 do 11:00 a od 12:30 do 15:00 k dispozici studenti pro informace o studiu, práce si mohou uchazeči konzultovat s nimi, nebo i s pedagogy (kanceláři 42/151 a ateliéru 42/155). Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Animovaná tvorba.

Arts Management (budova U4)
Ateliér přivítá všechny v nově zrekonstruovaném prostoru, kde budou po celý den probíhat kreativní workshopy v režii dálkového studentstva, například filmová dílna. Život na ateliéru vám pak přiblíží prezentacemi, které proběhnou v 10 a 14 hodin. Zájemci mohou konzultovat své domácí práce a portfolio s vedením ateliéru. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Arts Management.

Grafický design (budova U4)
V ateliéru budou přítomní studenti a pedagogové pro konzultace domácích prací a portfolií, kteří také zodpoví veškeré vaše zvídavé dotazy.  Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Grafický design.

Fotografie (budova U4)
Od 9 do 11 a od 12 do 15 hodin prohlídka ateliéru Fotografie a základní informace. V ateliéru je možné vidět projekci ve smyčce. K dispozici budou i informační materiály o studiu v ateliéru Fotografie. Nové směrování v magisterském programu do oblasti Současné fotografie můžete vidět na webu arf.works. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Fotografie.

Produktový design (budova U16)
Akademičtí pracovníci ateliéru provedou uchazeče celým prostorem,  individuálně odprezentují studium včetně ukázek studentských prací. V případě zájmu uchazečů budou probíhat individuální konzultace jejich portfolií. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Produktový design.

Průmyslový design (budova U16)
Ateliér bude prezentovat práce studentů a pedagogů prostřednictvím komentované projekce elektronické prezentace v časech 10, 12, a 14 hodin. Pro osobní konzultace portfolií uchazečů, obecné informace o průběhu přijímacího řízení, studia, absolventských prací, uplatnění absolventů v praxi a zodpovězení dalších dotazů týkajících se studia budou k dispozici pedagogové ateliéru v časech 10:30 – 11:00, 12:30 – 13:00 a 14:30 – 15:00. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Průmyslový design.

Design oděvu (budova U16)
V průběhu celého DOD budou na ateliéru k vidění vystavené práce studentů a veškeré technologické zázemí. K dispozici budou pedagogové i studenti, kteří vám představí ateliér a zodpoví vaše dotazy, individuálně lze také konzultovat portfolio prací. V dopoledních hodinách proběhne prezentace softwaru CLO 3D, který je v současnosti špičkou v digitalizaci oděvů. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Design oděvu.

Design obuvi (budova U16)
Návštěvníci budou seznámeni s prací designéra obuvi a životem na ateliéru prostřednictvím prezentací, uvidí ukázky výroby obuvi a mohou se zúčastnit interaktivního výzkumu. Otevřena bude i obuvnická dílna. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Design obuvi.

Design šperku (budova U16)
Vedoucí ateliéru zodpoví otázky týkající se studia na ateliéru a provede příchozí prostory ateliéru. Bude také k dispozici pro konzultace prací a ukáže dosavadní tvorbu související s výrobou šperku na FMK. Sledujte i Instagram ateliéru Design šperku.

Digitální design (budova U16)
Vyučující ateliéru odpoví na otázky ohledně studia a přijímacích zkoušek, bude možnost konzultovat rozpracovaná portfolia. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Digitální design.

Game Design (budova U16)
Představení ateliéru prostřednictvím prezentací v 9, 11 a ve 13 hodin. Během celého dne bude probíhat prohlídka ateliéru a možnost zahrát si studentské hry. Dotazy zodpovíme i online na našich sociálních sítích. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Game Design.

Sklo (budova U16)
Na ateliéru bude probíhat výstava klauzurních prací za zimní semestr. Na reálných výstupech tak bude možné prezentovat filozofii a koncepci  ateliérového zaměření. Pedagogové budou přítomní pro konzultace portfolií. Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Sklo.

Tvorba prostoru (budova U16)
Studenti ateliéru  představí návštěvníkům tvůrčí prostředí a život ateliéru, součástí programu dne bude digitální prezentace věnovaná shrnutí studia, se zaměřením na přijímací řízení a náplň studijního programu. Studenti budou připraveni zodpovědět dotazy týkající se chodu ateliéru z vlastních zkušeností. Také bude ke shlédnutí přehled aktuálních témat a projektů řešených v letošním roce. V případě speciálních dotazů nebo potřeby individuální konzultace kontaktujte ateliér na mailu prostor@fmk.utb.cz . Sledujte i Facebook & Instagram ateliéru Tvorba prostoru.

Dění na fakultě můžete sledovat i na našem Facebooku a Instagramu 

Práce našich studentů a absolventů ze všech ateliérů najdete na webu Showcase FMK.

Těšíme se na Vaši návštěvu! 

Fakulty a součásti

Zavřít