Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ateliér Arts Management

Mezinárodní vztahy

V ateliéru Arts Management dbáme na mezinárodní prostředí, ať už se jedná o pořádání výstav a doprovodných programů v galerii G18, spolupráci s jinými institucemi nebo pracovní stáže a studijní pobyty v rámci Erasmus+. 

Naši studenti pravidelně jezdí na zahraniční stáže, výměny mládeže či individuální a skupinové zahraniční exkurze. Naši studenti vyjíždějí například do: 

  • University of Porto, Portugalsko 
  • University of Nova Gorica, Slovinsko 
  • Jagiellonian University, Polsko 
  • University of West Attica, Řecko 

Další zahraniční univerzity najdete TADY.  

Kromě studijních výjezdů je možností také zahraniční odborná stáž v rámci kulturních institucí jako jsou např. Česká centra či zahraniční festivaly, muzea i divadla. Výjezdy uskutečňujeme i na rozličné veletrhy a konference. Svůj výzkum o studentech módního designu například prezentovala jedna z našich studentek na konferenci ELIA Biennial 2022 v Helsinkách.  

Jako ateliér jsme členy několika mezinárodních sítí:

V roce 2022 náš ateliér také pořádal letní školu, která se zaměřovala na trendy a současné tendence v kulturních a kreativních průmyslech. Náš ateliér navštívili studenti a vyučující z Řecka, Slovinska, Portugalska a Slovenska.  

Nedílnou součástí jsou přednášky a prezentace zahraničních umělců, kurátorů, kulturních manažerů a dalších inspirativních odborníků. V posledním akademickém roce u nás hovořil*a například Sandra Kumorowski (Columbia College Chicago), Martina Michelova (Nerman Museum of Contemporary Art), Petra Gupta Valentova (conceptual and visual artist) a Rozi Toth (Radboud University). 

Fakulty a součásti

Zavřít