Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ateliér Reklamní fotografie

O ateliéru Reklamní fotografie

Ačkoliv název může být zavádějící, studium Reklamní fotografie nezahrnuje pouze fotografování reklamních kampaní na billboardy nebo nablýskaných módních fotografií pro časopisy. Klade především důraz na profesionální zvládnutí klasické i digitální techniky a zároveň rozvíjí kreativní řešení uměleckých i reklamních projektů. Ateliér vychovává profesionály v oboru, kteří jsou schopni přistoupit ke každému úkolu s technickou precizností a zároveň ho řešit neotřelým způsobem.

Průběh studia

Studenti se během studia seznámí s hlavními žánry fotografie, jako jsou zátiší, produktová fotografie skla a porcelánu, akt, portrét, architektura, krajina nebo módní fotografie a osvojí si širokou škálu technik. Na začátku se jejich druhým domovem stane fotokomora a věrným společníkem velkoformátová kamera, později využívají studenti především špičkovou digitální techniku.

Pro práci na školních zadáních, ale i na vlastních projektech jim jsou k dispozici dva profesionálně vybavené ateliéry a pro vystavování vlastních souborů a klauzurních prací zase studentská galerie Photogether. Studentům se věnuje tým pedagogů složený ze špiček ve fotografické branži, kteří jim předávají své znalosti z mnohaleté praxe a zároveň vytváří na ateliéru tvořivé až rodinné prostředí, kam studenti chodí opravdu rádi.

Důležitou částí studia je spolupráce s praxí i s dalšími obory na FMK na společných projektech, kde si studenti vyzkouší, jak  fungují kreativní týmy například v reklamních agenturách. Díky mezioborové spolupráci naváží kontakty hodnotné i do budoucna.

Uplatnění absolventů Reklamní fotografie

Absolventi ateliéru se ve světě určitě neztratí. Příkladem kvality našich absolventů může být zisk ocenění Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku dva roky po sobě 2015 – Jakub Skokan a Martin Tůma (studio BoysPlavNice) a 2016 Vendula Knopová. Dále může být příkladem úspěšných absolventů módní fotografka Eliška Kyselková v Evropě sbírající ceny, nebo Lucia Sekerková se svou nedávno vydanou úspěšnou publikací Ženy predávajúce nádej o rumunských romských věštkyních a další naši absolventi úspěšní nejen v České republice, ale i v evropském kontextu. Můžeme se pochlubit tím, že velká většina našich absolventů se ve své praxi živí fotografií nebo příbuznými obory. To také můžeme považovat za důkaz kvality našich absolventů.

Dění na našem ateliéru můžete sledovat na našem ateliérovém Facebooku.

Fakulty a součásti

Zavřít