Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Ateliér Reklamní fotografie

O ateliéru

Ačkoliv název může být zavádějící, studium Reklamní fotografie nezahrnuje pouze fotografování reklamních kampaní na billboardy nebo nablýskaných módních fotografií pro časopisy. Klade především důraz na profesionální zvládnutí klasické i digitální techniky a zároveň rozvíjí kreativní řešení uměleckých i reklamních projektů. Ateliér vychovává profesionály v oboru, kteří jsou schopni přistoupit ke každému úkolu s technickou precizností a zároveň ho řešit neotřelým způsobem.

Studenti se během studia seznámí s hlavními žánry fotografie, jako jsou zátiší, produktová fotografie skla a porcelánu, akt, portrét, architektura, krajina nebo módní fotografie a osvojí si širokou škálu technik. Na začátku se jejich druhým domovem stane fotokomora a věrným společníkem velkoformátová kamera, později využívají studenti především špičkovou digitální techniku. Pro práci na školních zadáních, ale i na vlastních projektech jim jsou k dispozici dva profesionálně vybavené ateliéry a pro vystavování vlastních souborů a klauzurních prací zase studentská galerie Photogether. Studentům se věnuje tým pedagogů složený ze špiček ve fotografické branži, kteří jim předávají své znalosti z mnohaleté praxe a zároveň vytváří na ateliéru tvořivé až rodinné prostředí, kam studenti chodí opravdu rádi.

Důležitou částí studia je spolupráce s dalšími obory na společných projektech, kde si studenti vyzkouší, jak v praxi fungují kreativní týmy například v reklamních agenturách a díky kterým naváží kontakty hodnotné i do budoucna.

Absolventi ateliéru se ve světě určitě neztratí. Příkladem kvality našich absolventů může být zisk ocenění Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku dva roky po sobě 2015 – Jakub Skokan a Martin Tůma (studio BoysPlavNice) a 2016 Vendula Knopová. Dále může být příkladem úspěšných absolventů módní fotografka Eliška Kyselková v Evropě sbírající ceny, nebo Lucia Sekerková se svou nedávno vydanou úspěšnou publikací Ženy predávajúce nádej o rumunských romských věštkyních a další naši absolventi úspěšní nejen v České republice, ale i v evropském kontextu. Můžeme se pochlubit tím, že velká většina našich absolventů se ve své praxi živí fotografií nebo příbuznými obory. To také můžeme považovat za důkaz kvality našich absolventů.

Fakulty a součásti

Zavřít