V porotě soutěže CS.KOMIKS zasedla Jana Dosoudilová z FMK

Do šestého ročníku soutěže CS.KOMIKS v kreslení komiksů pro středoškolské a vysokoškolské studenty na českých a slovenských školách se přihlásily práce od 66 autorů z 15 škol.

V porotě šestého ročníku soutěže zasedla odborná asistentka ateliéru Grafický design Jana Dosoudilová,  komiksový autor a expert Moravského zemského muzea v Brně Tomáš Prokůpek (předseda poroty), ilustrátor a komiksový kreslíř Pavel Čech, komiksová kreslířka a nositelka ceny Muriel Kateřina Čupová a scénáristka Adela Hrivnáková. Porota doporučila na výstavu práce od 40 autorů, které budou vystaveny od března do května 2022 v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě.

Soutěž CS.KOMIKS.21 pořádá Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně, Rotary klub Brno City, slovenský Rotary klub Zvolen, francouzský Rotary klub Angoulême a Horácká galerie v Novém Městě na Moravě ve spolupráci s firmou DATRON TECHNOLOGY a dalšími partnery. Cílem soutěže, která se koná od roku 2011 každý druhý rok, je zmapovat českou a slovenskou scénu tvůrců komiksu z řad studentů, konfrontovat jejich práce a podpořit mladé autory v dalším rozvoji.

Vítězné práce jsou k vidění webových stránkách Horácké galerie.