arts management

Studenti Arts Managementu připravují prezentaci Petra Stanického na London Design Biennale

Studenti ateliéru Arts Management se podílí na přípravách českého pavilonu na London Design Biennale. Na něm se v červnu jako první a jediný nominovaný zástupce České republiky představí se svou instalací prof. MgA. Petr Stanický, M.F.A., vedoucí Ateliéru Design Skla.

London Design Biennale je jedinečná přehlídka designu, která se bude konat 1. – 27. června 2021 přímo v centru Londýna na prestižní adrese bývalého královského sídla Somerset House. Kurátorkou výstavního projektu je světoznámá Es Devlin, mj. architektka britské expozice na EXPO v Dubaji.

Výstavní projekt, který si pokládá otázky, zda a jak designem můžeme ovlivnit svět k lepšímu, představí přes třicet vybraných umělců, kurátorů a institucí a jejich reakci na letošní téma Rezonance. Petr Stanický pro London Design Biennale připravil site specific instalaci s názvem Planes of Perception přímo uvnitř západního křídla Somerset.

Na organizaci a přípravách se podílejí také studenti Ateliéru Arts Management, kteří tak mají příležitost být součástí projektu mezinárodního dosahu a čerpat zde zkušenosti a inspiraci. Projekt dále zaštiťuje Ministerstvo kultury a také České centrum Londýn.