Aktuality a akce

cena rektora

Film Vězení dějin získal Cenu rektora UTB

„Propustit dějiny na svobodu!“ A to dějiny novodobé, třicet let uzavřené v opuštěné uherskohradišťské věznici s unikáními prostory dochovanými z 50. let minulého století. Prázdnota areálu je naplněná setkáními s dějinami tváří v tvář: společná minulost jako východisko ke společné budoucnosti. Na promocích FMK získal minulý týden Cenu rektora film Vězení dějin z ateliéru Audiovizuální tvorba. Cenu předávala prorektorka Ing. Martina Juříková, Ph.D.. Film Vězení dějin byl uvedený na mezinárodních festivalech, vyvolal výraznou mediální odezvu a nyní je k vidění v českých kinech. Snímek je příkladem masivní tříleté spolupráce pedagogů se studenty, která svým rozměrem nemá minimálně v historii ateliéru Audiovize obdoby. Zároveň je to vůbec poprvé, kdy v rámci tohoto ateliéru vznikl celovečerní distribuční titul. Vizuální identita i web filmu www.vězenídějin.cz jsou pak dílem ateliéru Digitální design. Cenu rektora přebrali za celý tým letošní absolventi, magistr Vincent Stránský, mistr zvuku a spolurežisér magistr Matěj Hrudička. Vězení dějin – Cena rektora – jmenný seznam spolupracujících z FMK: Studentstvo režie a scénář: Matěj Hrudička hlavní kamera: Adam Černich střih: Tereza Chovancová mistr zvuku: Vincent Stránský kamera: Radovan Hradil, Dominik Zbořil, Tadeáš Růžička, Filip Neřold, Radek Lugsch zvuk: Richard Zálešák, Leona Vyhnálková, Jaroslav Nečas produkce Martina Chytková autor vizuální identity: Matyáš Hrubý webdesignér: Roman Nevrlý vývojář webu: Adrián Gubrica Pedagogové režie a scénář: Jan Gogola ml. koproducent: Lubomír Konečný supervize střihové skladby: Libor Nemeškal supervize grafického a digitálního designu: Bob Stránský zvuk: Pavel Hruda spolupráce: Irena Kocí Více o filmu si můžete přečíst / poslechnou v rozhovoru s Janem Gogolou ml. na webu aktuálně.cz.

Detail článku

Studenti Arts Managementu připravují doprovodný program k výstavě obuvi v Moravském zemském muzeu v Brně

Prestižní ocenění iF DESIGN STUDENT AWARD 2024 míří do Zlína

G18