cena zlinfest

Cena Karla Zemana získala svou podobu

V ateliéru Design skla Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vznikla nová cena pro Zlín Film Festival.

Michaela Trávníčková, studentka ateliéru Design skla FMK UTB, vytvořila Cenu Karla Zemana pro Zlín Film Festival. Cena Karla Zemana se bude od letošního ročníku festivalu pravidelně udílet za vizuální ztvárnění filmu a bude připomínat střípky Zemanovy tvorby. Tvoří ji ručně malované střepy z českého křišťálu.

Chtěla jsem vytvořit cenu, která bude odrážet charakteristický Zemanův rukopis. Jedinečnou atmosféru jeho filmů jsem zachytila prostřednictvím malby na střepy skla. Jsou to „střípky tvorby Karla Zemana“. Cena se má prohlížet z různých úhlů a objevovat v prostupujících se malbách motivy Zemanových filmů,” popisuje autorka Michaela Trávníčková.