Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
G18 výstava

Zažijte Podivný semestr očima studentů na výstavě v G18

Galerie G18 otevírá výstavu klauzurních a semestrálních prací jedenácti ateliérů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Výstava, na které se představí práce, na nichž studenti pracovali během karantény, se otevře už v úterý 16. června. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 24. 6. 2020 od 18.00.

Máme za sebou podivné období, které bylo snad ještě podivnější na univerzitách. Svět se zpomalil. Mezinárodní prostředí akademické půdy se izolovalo, výzkumná a tvůrčí pracoviště osiřela, škola se zavřela a celý svět se schoval do laptopu.

„Podivný semestr se po měsíci normální výuky proměnil na období nekonečného čekání návratu do školy, online přednášek, video-konzultací a pro studenty uměleckých oborů především shánění alternativních možností tvorby. Bez dílen, ateliérů, techniky a softwarů byli odkázáni na prostředí jejich dávno opuštěných dětských pokojíků a na minimální možnosti v nekonečném časovém horizontu,“ popsala situaci, která výstavě předcházela, její kurátorka Romana Veselá.

Výstava Podivný semestr představuje studentské práce tohoto období. Čas a prožitky zachycuje v rozhovorech vedenými studenty ateliéru Arts Management a odpovídá na otázky, jak probíhala výuka, co v tomto semestru v ateliérech FMK vzniklo, jaká byla zadání, jak studenti trávili podivný semestr, co prožívali a především, jak se tato nová zkušenost zapsala do jejich tvorby.

Nahlédněte do ateliérů Audiovizuální tvorba, Design obuvi, Design oděvu, Design skla, Digitální design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Výstavu Podivný semestr můžete v galerii G18 navštívit zdarma až do konce srpna od pondělí do čtvrtka vždy od 13 do 18 hodin. Informace o doprovodném programu k výstavě se budou postupně objevovat na našich webových stránkách www.g18.cz a sociálních sítích.

Fakulty a součásti

Zavřít