ateliér prostorová tvorba výstava

Ateliér Tvorba prostoru připravil výstavu Ožívání loutek

Studenti ateliéru Tvorba prostoru Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navrhli a realizují výstavu „Ožívání loutek“ v Muzeu Napajedla k příležitosti 115. výročí loutkového souboru Klubíčko.

Výstavní sál Muzea Napajedla měl v zimním období roku 2020 patřit napajedelskému loutkovému souboru Klubíčko, který oslavil už 115. výročí svého vzniku. Nečekané uzavření muzeí si však vynutilo přesun výstavy na letní měsíce roku 2021. Alespoň malá ochutnávka a zároveň pozvánka ve formě interaktivního loutkového divadélka v životní velikosti byla nainstalována do venkovních prostor na Masarykově náměstí v Napajedlích, kde zůstane po celou dobu trvání výstavy.

Historie souboru, ukázky loutek i celých pohádkových scén z bohatého fundusu a nezbytné hravé aktivity vyplní interiér výstavního sálu muzea, v němž se ve dvou nedělních termínech (18.7. a 1.8.2021 v 14 – 18 hod.) bude konat loutkový workshop, vedený členy souboru Klubíčko, Loutky ovládnou rovněž tradiční Muzejní noc, která se bude konat v pátek 3. 9. 2021 od 18 do 21 hodin.

Koncept výstavy, včetně prostorového a výtvarného řešení, připravil ateliér Tvorba prostoru Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Plakát k výstavě