Tvorba a výuka audiovize se představí na ČT art

Zveme vás ke sledování filmového magazínu Průvan v pondělí 21.9.2020 ve 23:40 na ČT art. Magazín Průvan je dokumentární sondou, představující česko-slovenské studenty či nedávné absolventy filmu, mladé nezávislé filmaře a jejich dílo. Čeká vás další reportáž o tvorbě a výuce na nejmladší filmové školy v České republice a reflexe jejího konceptu. V některých věcech Ateliér Audiovizuální tvorby navazuje na filmové školy, které ve Zlíně existovaly předtím a na „baťovské“ pojetí audiovize. V řadě věcí budujeme svojí vlastní, novou identitu. Kromě studentů budou hosty tohoto vydání i klíčoví pedagogové Jana Bébarová, Irena Kocí, Boris Masník a Jana Janíková.

Film: Technika všedního dne
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2018, 22 min
Režie: Gabriel Zajtko
Divadlo je žijícím organismem. Tento film je o lidech, jejichž práce je neodmyslitelnou součástí správného fungování tohoto antického chrámu kultury. A možná… je život za oponou dramatičtější, než ten před ní.

Dokumentární snímek Technika všedního dne se natáčel v MDZ

Film: Červená
Krátkometrážní / Hraný
Česko, 2017, 25 min.
Režie: Martin Janoušek
Nesmělý dospívající mladík Adam se vyrovnává s osudem nikdy nespatřené matky stejně tak, jako s nikdy nekončícím poznáním veškerého universa. Jeho studium astrofyziky a touha po poznání i v jiných odvětvích, mu nedodává dostatečné odpovědi na jeho základní otázky života, a proto si vytvoří svůj vlastní svět – červenou místnost, ve které se setkává s povědomou dívkou Madou. Mada je schopná odpovědět mu na vše, na co se jí zeptá.

Červaná

Film: Lháři
Krátkometrážní / Hraný
Česko, 2015, 29 min.
Režie: Robert Hloz
Film o partě kluků, která se ze strachu před výpraskem rozhodne skrýt tělo mrtvého kamaráda, místo předání celé věci policii. Přiznání nepřipadá v úvahu, zvlášť když se situace komplikuje stejně rychle jako se mění klučičí geniální plán.

Lháři