Mezinárodní soutěž

Studentský film bude soutěžit ve francouzském Clermont-Ferrand

Mezinárodní festival krátkometrážních filmů letos zařadil do oficiálního programu tři české snímky. Jedním z nich je animovaný film studentky ateliéru Animovaná tvorba FMK UTB ve Zlíně Aliony Baranové s názvem „Lístek“, který soutěží v sekci pro mladé Young Audience.

Vypráví příběh velkého námořníka, který dostává od malé holčičky krásný podzimní lístek. Ten mu připomene jeho domov, kde dlouho nebyl. Film reflektuje autorčin stesk po domově. Ta svou diplomovou práci tvořila téměř dva roky. Finální podobu tak její necelých šest minut dlouhý film o návratu námořníka domů získal až na začátku minulého roku.

A že jde o dílo velmi povedené, dokazuje i loňská účast na 43. ročníku festivalu Berlinale, což bylo historicky poprvé, kdy se do této soutěže studentský film z Ateliéru Animované tvorby dostal.

O filmu:
režie, scénář: Aliona Baranova