Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
úspěch

Studentský film Breaktime zařazen do programu dalšího světového festivalu

Studentský film Breaktime z ateliéru Audiovizuální tvorba bude uveden na prestižním filmovém festivalu EnergaCAMERIMAGE v polské Toruni. Festival proběhne od 13. do 20. listopadu, promítání snímku Breaktime je naplánováno na čtvrtek 18. listopadu. 

Film vznikl v minulém roce na ateliéru Audiovizuální tvorby. Breaktime pojednává o Lory, dívce zaujaté moderními technologiemi, která dostává možnost střetnout se se svým nebohým otcem ve virtuální realitě. Tam ji však čeká nemilé překvapení. 

z filmu breaktime

„Za úspěch filmu Breaktime jsme nesmírně vděční. Sci-fi žánr, s atmosférou retro-futurismu si při preprodukci žádal jistou dávku sebejistoty a intenzivní přípravy. Celému projektu předcházela zodpovědnost vytvořit film, který se svou formální ale i obsahovou stránkou prezentuje v seriózním světle. Na studentském filmovém poli to byla výzva a velmi tenká hranice mezi úspěchem a fiaskem, která celý kreativní štáb posouvala vpřed za jasným cílem,“ okomentoval snímek jeho režisér Martin Bystrianský.  

Absolventský snímek studentů z ateliéru Audiovizuální tvorba byl již uveden na festivalech Finále Plzeň, Future Gate a Zlín Film Festivalu. Světový festival věnovaný kameramanské tvorbě EnergaCAMERIMAGE si ho nyní vybral pro promítání do sekce Film and Art School Etudes Panorama.  

Více informací o festivalu se dozvíte na webu EnergaCAMERIMAGE.

 

VÝROBNÍ ŠTÁB FILMU:

scénář a režie: Martin Bystriansky

kamera: Jakub Gallo

produkce: Alexandra Straková

zvuk: Lukáš Klinec

střih: Lukáš Vích

VFX: Vojtěch Kaleta, Lukáš Dvořáček

hrají: Kristína Svarinská, Roman Čisar, Lamine Diene, Sára Belicová, Ivan Bystriansky

 

Fakulty a součásti

Zavřít