ateliér animovaná tvorba ocenění

Studenti ateliéru Animovaná tvorba zvítězili v soutěži Můj první milion

Ve 14. ročníku soutěže Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín, letos zvítězili studenti ateliéru Animovaná tvorba se svým animovaným seriálem Pierre. Obstáli tak v konkurenci dalších 83 účastníků a kromě prvního místa v kategorii vysokých škol a veřejnosti si odnesli i další speciální ceny.

Mezi ty patří například kancelář v podnikatelském inkubátoru TIC na rok zdarma, kde bude sídlit nové animační studio 3Dumplings. Autory nápadu jsou Matěj Šak, Miriama Trnavská a Sofiya Gorokh z ateliéru Animovaná tvorba, kteří vytvořili Pierra nejprve jako bakalářský absolventský film. S novým dětským seriálem Pierre mají velké plány, rádi by s ním prorazili i na Netflix. Studentům gratulujeme a držíme jim palce v další tvorbě.