REC FEST 2021

Ve dnech 14.–16. 12. 2021 se měl odehrát ve Zlínském klubu 204 sedmý ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů REC FEST, který byl bohužel kvůli pandemické situaci zrušen. Třídenní akce pořádaná studenty naší FMK měla nabídnout výběr krátkometrážních snímků ze zahraničních i českých filmových škol, pestrý doprovodný program a vzdělávací workshopy. Vstup na festival bývá zdarma.

„Podtitul letošního ročníku – SHLEDÁNÍ – je vyjádřením naděje a radosti z možnosti opětovného setkání s naším publikem, které bylo kvůli pandemii o minulý ročník festivalu REC FEST ochuzeno. Návštěvníkům a návštěvnicím tak nabídneme plnohodnotný festivalový program doplněný o doprovodné akce, workshopy, opening party v klubu Sklep 33 a finální afterparty v klubu Flip,” říká výkonný ředitel festivalu František eF. Horvát.

rec fest

V rámci mezinárodní soutěže uvede REC FEST pásma krátkých filmů ze čtyř prestižních evropských filmových škol – VŠMU Bratislava, UNATC Bukurešť, Filmakademie Wien a Filmakademie Baden-Württemberg v Ludwigsburgu. O vítězi hlavní ceny bude rozhodovat tříčlenná porota, v níž usedne filmová kritička Kristina Roháčková, člen programového týmu DAFilms Martin Černý a slovenský estetik zabývající se popkulturou Martin Boszorád. Svou cenu udělí i studentská porota složená ze studentů Fakulty multimediálních komunikací.

Přítomní diváci a divačky budou svými hlasy rozhodovat o vítězném titulu soutěže českých krátkých filmů. „Z celkového počtu 84 přihlášených bylo do soutěže vybráno 19 snímků. Výběrová porota zhlédla celkem 18 a půl hodin materiálu, z něhož sestavila čtyřhodinové maratonové pásmo, které doplní hodinový půlnoční speciál, kde budou mimo soutěž uvedeny další tři snímky,” říká umělecká ředitelka REC FESTu Jana Bébarová. „Celkově bude v programu zastoupena produkce z šesti českých škol – UTB, FAMU, FAMO, Západočeské univerzity v Plzni, Slezské univerzity v Opavě a Vyšší odborné školy publicistiky v Praze,” dodává.

Součástí programu bude rovněž výběrové pásmo z REC FEST 2020, který se kvůli pandemii neuskutečnil, tradiční retrospektivní pásmo filmů vzniklých napříč historií ateliéru Audiovizuální tvorba FMK UTB a také snímky, které studující ateliéru Audiovizuální tvorba natočili během lockdownu na jaře 2020. Ty budou uvedeny na slavnostním zahájení ve Zlínském klubu 204 v úterý 14. 12. v pásmu příznačně nazvaném „Obrazy nouzového světa”.

Pro další informace o programu festivalu REC FEST sledujte webové stránky festivalu www.recfest21.cz a sociální sítě (Facebook, Instagram).