Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět

Když pomáhá design a umění. Studenti a pedagogové z FMK prodávají své produkty

Studenti a pedagogové Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FMK UTB) spustili ve čtvrtek charitativní prodej designu a umění ze svých ateliérů. Sbírka funguje skrze aplikaci Sebou, ze které jdou peníze přímo na účet SOS Ukrajina od organizace Člověk v tísni. 

Studenti a pedagogové prodávají své autorské fotografie, grafiky, plakáty, vázy a další skleněné objekty, módní doplňky i oděvy. Jsem moc rád, že se naši designéři zapojili do pomoci,” říká děkan FMK Pepa Kocourek. 

Po vzoru svých studentů se do akce mimo jiné zapojil i profesor Petr Stanický, který ve sbírce prodává jednu ze svých grafik. Study of Pylons zobrazuje procházení a vnímání světa mezi architekturou a symbolem. Jde o přípravnou studii k realizovanému objektu, který bude vystaven v německém Coburgu,” komentuje dar Petr Stanický, vedoucí ateliéru Design skla. 

Díla od autorů můžete koupit skrze aplikaci Sebou a vyzvednout je přímo u autorů ve Zlíně, nebo si je lze nechat doručit zdarma díky spolupráci se službou Pošta bez hranic. 

Obyvatelé Zlína se mohou o víkendu zapojit i do charitativního bazaru oblečení, který pořádá studentský projekt Fashion Event Dotek. Bazar bude probíhat v sobotu 5.3. ve zlínské Kavárně Továrně na adrese Vavrečkova 7074 od 10:00 do 17:00. Nákupem oblečení budou moci návštěvníci také napřímo podpořit finanční sbírku vytvořenou organizací Člověk v tísni na účtu SOS Ukrajina. 

Fakulta multimediálních komunikací zároveň od neděle spustila i materiální sbírku pro obyvatele Ukrajiny, která stále probíhá ve fakultní galerii G18 na adrese Štefánikova 5670, u MHD zastávky Školní.

Fakulty a součásti

Zavřít