Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
výstava

FROZEN TIME / Jan Jindra – Výstava fotografií 1983 – 2020

Fotograf Jan Jindra chystá ve zlínské Alternativě – kulturním institutu výstavu fotografií z let 1983-2020. Výstava s názvem Frozen Time bude zahájena vernisáží ve středu 12. ledna od 18 hodin.

Jan Jindra, v současnosti vedoucí našeho ateliéru Reklamní fotografie,  vytvořil v osmdesátých letech minulého století několik fotografických cyklů, které se v mnohém odlišují od tehdy výrazné vlny české dokumentární fotografie. Sugestivně v nich pojmenoval výrazné fenomény doby, která nebyla zdánlivě tak líbezná, jak nám líčí socialistické seriály.

Sám vyhledával témata, která vypovídala o rozpadu hodnot v době normalizace a rozporech mezi oficiálními proklamacemi a každodenními životy. Výstava Frozen Time rozšiřuje tento časový záběr o snímky zachycující odchod sovětských vojsk a končí ukázkou z nejnovějšího projektu Charles Bridge, o kterém se více dočtete zde.

K výstavě bude připravena i komentovaná prohlídka ve středu 26. ledna od 17 hodin. Výstava Frozen Time bude otevřena ve zlínské Alternativě pondělí až pátek 8 – 12h a 13 – 17h, v sobotu od 10 do 16 hodin a potrvá do 29. ledna 2022.

Fakulty a součásti

Zavřít