ocenění

Ateliér Animovaná tvorba získává ocenění na Zlín Film Festivalu

V letošním roce se v Mezinárodní soutěži animovaných filmů o přízeň porotců a diváků ucházely celkem tři krátké animované filmy studentů ateliéru Animovaná tvorba, jeden z nich nominaci proměnil ve vítězství.

Slunce, bakalářský film, který se poměřoval v kategorii profesionální tvorby zvolili diváci ČT: D jako ten, který se jim líbil nejvíce. Cenu diváků ČT: D si osobně převzal autor filmu, Jakub Brokl. V šesti minutách technikou digitální 3D animace odvyprávěl jednoduché dobrodružství malého chlapce, který se vydává se svým pejskem najít slunce.

Ateliér Animovaná tvorba se soutěže na Zlín Film Festivalu účastní pravidelně. Ročníky 59 a 61 byly pro ateliér také úspěšné, neboť si jeho studenti odnesli z předávání hlavní ceny za nejlepší animovaný krátký film pro děti.