výstava

Vsklíčení – Výstava diplomových, bakalářských a klauzurních prací ateliéru Design skla

Výstava bakalářských a diplomových prací je každoroční ateliérovou událostí. Letos však máme radost, že vám můžeme představit současnou tvorbu nejen bakalářů a magistrů, ale poprvé i všech studentů napříč všemi ročníky.

Ateliér Design skla FMK UTB vede studenty k cílenému uměleckému vyjádření na multidisciplinární úrovni. Neklade důraz na české sklářské řemeslné postupy, ale naopak se snaží etablovat svébytný postkonceptuální názor, který je stěžejním bodem procesu tvorby. Vzniklá umělecká díla a produkty reagují na současné trendy ve vizuálním umění a designu, akcentující společenská a kulturní specifika.

Názvem  „VSKLÍČENÍ” studenti poukazují na rozvíjející se možnosti vlastních interpretací a přístupů nejen ve skle, ale často i za hranicemi tohoto materiálu.