úspěch

Titul Best in Design pro studenta ateliéru Průmyslový design

Michal Štalmach, student ateliéru Průmyslový design, obsadil v mezinárodní soutěži Best in Design 1. místo v kategorii Product & Industrial Design. Porota ocenila jeho návrh Former, rostoucího dětského kola.

Když se děti učí jezdit na kole, od jejich 2 až 6 let potřebují až 3 kola – Former proto zahrnuje 3 typy jízdního kola v jednom produktu. Dítě se na kole Former naučí jezdit od balancování přes šlapání až po zdolávání trailů. Když rodiče nebudou muset kupovat nové kolo téměř každý rok, ušetří jim to peníze i čas. Former také výrazně redukuje dopad na životní prostředí, protože výroba a distribuce se sníží z tří kol na jedno.

Mezinárodní soutěž Best in Design probíhá v rámci festivalu Zlin Design Week a pravidelně oceňuje mladé designéry ve 3 kategoriích. Kompletní seznam letošních vítězů:

Fashion Design:
1st place – Milan Florián Flíček
2nd place – Václav Černý
3rd place – Kristýna Šenkýř Lovasová

Product & Industrial Design:
1st place – Michal Štalmach
2nd place – Agnieszka Cieszanowska & Helena Wierzbowska
3rd place – Petra Kmošťáková
4th place – Kristýna Mikolášková & Tereza Drobná

Communication Design:
1st place – Karla Gondeková & Karolína Matušková