best in design

Studenti FMK slaví úspěchy v soutěži Best in Design 2021

Porota složená z odborníků z Česka i zahraničí zhodnotila více než 380 přihlášek a vybrala vítěze 12. ročníku mezinárodní soutěže Best in Design. Mezi devíti vítězi se objevili i tři studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Velký úspěch slavili studenti ateliéru Digitální design. V kategorii Communication Design obsadil druhou pozici  Adam Komůrka, který navrhl vizuál reklamní kampaně na podporu  ateliéru Digitální design. Atraktivní vizuální obsah je určen především pro sociální sítě, ale důležitou součástí celé komunikace je také webová microsite buddigital.cz, na kterou kampaň směřuje. „Výsledkem realizace Adamova návrhu je vysoký nárůst followerů sociálních sítí ateliéru a o 25 % vyšší počet přihlášek ke studiu. Nejen za to, ale za všechno, co Adam pro ateliér dělá, zaslouží velké díky,“ říká vedoucí ateliéru Digitální design Bob Stránský.

Adam Komůrka – Buď Digitál

Třetí místo v kategorii Communication Design získala absolventka ze stejného ateliéru, Aneta Roubíčková, jejíž práce pomocí virtuální reality ukazuje, jaké to je fungovat s očním onemocněním. Po nasazení VR setu má divák možnost volit z několika zrakových defektů a prostřednictvím 360° videa sledovat simulaci vybraného zrakového postižení, během které může poslouchat rozhovor s člověkem, který s daným handicapem žije mnoho let.  Práci si můžete detailně prohlédnout na webových stránkách ateliéru Digitální design.

Fakulta slavila úspěch i v kategorii Fashion Design. Ngoc Yen Tran, studentka ateliéru Design obuvi, se umístila na druhém místě se svým projektem  VOL.02 – UPCYCLED SNEAKERS , který se zabývá upcyklací tenisek. Materiál pro tvorbu netradičních doplňků získává z reklamovaných tenisek díky spolupráci s firmou Footshop. Všem našim studentům gratulujeme!

Ngoc Yen Tran – VOL.02 – UPCYCLED SNEAKERS

Best in Design je soutěž pro mladé designéry, kteří chtějí svou práci ukázat světu a posunout vlastní tvorbu vpřed. Designéři mohou získat ocenění v jedné z kategorií (Product & Industrial Design, Communication Design a Fashion Design). Pro informace o dalším ročníku sledujte webové stránky projektu Zlin Design Week, pod který soutěž Best in Design patří.