pitching

Připravované filmy studentů ateliéru Audiovizuální tvorba získaly finanční podporu Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN

Veřejná dražba 22. ročníku Salonu filmových klapek, jež je tradičně součástí programu Zlín Film Festivalu, přinesla celkem 2 654 000 Kč, což je nejvíc za celou historii Salonu.

Díky získaným prostředkům mohl Nadační fond FILMTALENT ZLÍN rozdělit finanční podporu projektům studentů a mladých tvůrců. „K posouzení jsme dostali 85 projektů, do druhého kola postoupilo 23,“ potvrdil Čestmír Vančura, předseda správní rady Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN.

Na základě rozhodnutí správní rady Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN byly podpořeny i projekty studentů ateliéru Audiovizuální tvorba, Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studentům náleží finanční podpora v celkové výši 250 tisíc korun. Jedná se převážně o absolventské snímky, které budou realizovány v akademickém roce 2019/2020.

• Ostrov svobody (režie, scénář: Petr Januschka) – 100 000,-Kč
  • Trofej (režie, scénář: Jaroslav Beran) – 60 000,-Kč