úspěch

Petra Bašnáková vydala knihu Born of sand and sun

Prestižní nakladatelství Dewi Lewis Publishing v Londýně vydalo studentce ateliéru Reklamní fotografie BcA. Petře Bašnákové knihu Born of sand and sun. Nakladatelství Dewi Lewis Publishing je zavedené fotografické nakladatelství. Na trhu působí již třicet let a vydalo celou řadu významných fotografických publikací – například knihu Williama Kleina, Martina Parra nebo Bruce Gildena.

Kniha Born of sand and sun představuje pohled na kočovné Beduíny v současném Izraeli. Obsah knihy utvářejí citlivé fotografické pohledy do krajiny a nevšední portréty a nalezená zátiší. Studentka Petra Bašnáková pořídila fotografie analogovým fotoaparátem Mamiya na klasický barevný negativ FUJI Portra. Všechny fotografie mají proto specifickou barevnost danou zvoleným materiálem a prostředím pouště. Samotné téma a provedení představuje osobitý autorský počin. Část fotografií pro projekt byla pořízena v rámci programu Erasmus během studijního pobytu na Bezalel Academy v Jeruzalému. Publikace byla podpořena interním grantem Univerzity Tomáše Bati a velké poděkování náleží všem, kdo se na vzniku publikace podíleli.

Nakladatelství publikuje okolo dvaceti fotografických titulů ročně. Studentka Petra Bašnáková obdržela nabídku vydat knihu Born of sand and sun na základě několika významných ocenění jako je Ian Parry Scholarship, Sony World Award nebo Slovak Press Photo.