arts management

Petr Stanický a studenti z ateliéru Arts Management na londýnském bienále

Profesor Petr Stanický, vedoucí ateliéru Design skla, je jediným zástupcem České republiky letošního London Design Biennale.  Instalaci navrženou přímo pro konkrétní prostor v královském paláci Somerset House můžete vidět v Londýně do 27. června tohoto roku. S produkcí a instalací prestižní výstavy pomáhaly Petru Stanickému studentky z ateliéru Arts Management Šárka Michalíková a Katarína Pribylová.

„Prostorová site-specific instalace, kterou jsem připravil pro konkrétní místo uvnitř západního křídla Somerset House, pracuje s výraznými okenními otvory, které pravidelně člení celou strukturu architektury, čímž vytvářejí dominantní rytmizaci prostupující jako konstanta podél celého přízemí palácové architektury,“ popisuje Petr Stanický svou prezentaci v Londýně.

Petr Stanický se nadále věnuje zahraničním projektům. Letos jej ještě čeká prezentace na The Venice Glass Week v italských Benátkách, výstava ve skotském Latheronwheel s názvem TBD nebo významný úspěch v podobě nominace na European Glass Context v Dánsku, kde byl vybrán společně s Martinem Hlubučkem. V červenci 2021 pak chystá velkou výstavu s designérem Jakubem Berdychem v Rosenfeldově paláci v Žilině.

London Design Biennale je mezinárodní přehlídka konající se na prestižní adrese v královském paláci Somerset House. Ambiciózní výstavní projekt, který si pokládá otázky, zda a jak můžeme designem ovlivnit svět k lepšímu, představí přes třicet vybraných umělců, kurátorů a institucí. Poslední londýnské bienále v roce 2018 navštívilo více než 40 000 návštěvníků.