výstava

Irena Armutidisová pokřtila knihu Portrét krajiny v Zikmundově vile

Bývalá děkanka FMK doc. Mgr. Irena Armutidisová pokřtila v úterý 8. června svou novou knihu Portrét krajiny. Křest proběhl kvůli pandemické situaci v úzkém kruhu v prostředí Zikmundovy vily.

„Publikace Portrét krajiny shrnuje mou tvorbu z posledních let věnovanou fotografii krajiny, jsou zde zachyceny snímky míst, ve kterých žiji, krajiny, kterou důvěrně znám. Ve svých fotografiích se snažím reagovat ať už na reálné nebo atmosférické jevy, jež jsou v médiu fotografie konceptualizovány do podoby až abstraktního, geometrického tvaru nebo pouze pocitu,“ řekla o své nové knize Irena Armutidisová.

Publikace je koncipovaná do volných tematických kapitol s doprovodnými texty. Autorem grafické úpravy je Zdeněk Macháček, STUDIO 6.15. Zlín.