G18 galerie

G18 – nová verze letounu na FMK?

Zlín má nový přírůstek do kulturně kreativní rodinky. Klube se tu nová fakultní galerie, která ponese název G18. Pokud jste si mysleli, že se chceme zasadit o novou řadu letounů, musíme vás zklamat. Souhra náhod názvů je čistě náhodná. Důvod, proč se tak naše galerie jmenuje, ale náhoda není. Číslice 18 je poděděná z názvu budovy U18, ve které galerie sídlí a “G”éčko značí geniální galerii.

V G18 pro vás chystáme se začátkem zimního semestru rozmanitý program. Těšit se můžete na výstavy designu i současného umění, vernisáže, workshopy, komentované prohlídky i přednášky. Galerii G18 najdete, jak jsme již zmiňovali, v budově U18, tj. Fakulta humanitních studií UTB na adrese Štefánikova 5670 ve Zlíně.

A jelikož do začátku první výstavy je ještě v podstatě daleko, ale přípravy jsou již v plném proudu, rádi bychom vás odkázali ke sledování novinek na našich sociálních sítích.

facebook.com/g18gallery

instagram.com/g18gallery

Pro více informací se můžete obrátit na hlavní kurátorku Romanu Veselou, r1vesela@utb.cz či produkční Evu Gartnerovou, gartnerova@utb.cz.