výstava

#Fashion #Design #Zlín – výstava ateliéru Design oděvu

Výstava Ateliéru Design oděvu Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně #Fashion #Design #Zlín představí výběr z aktuálních studentských prací.

Studentky a studenti ateliéru Design oděvu pod vedením doc. MgA. Kristýny Petříčkové, Ph.D. a studentky ateliéru Prostorové tvorby pojali výstavu jako nahlédnutí do pracovní „laboratoře“ designera a do tvůrčího procesu oděvního designu. Od zadání, původního nápadu a inspirace, zviditelněných mnoha variantami na papíře, vzniká to, čemu na konci celého řetězce úkonů říkáme kolekce. Její životnost je otazníkem na konci předváděcího mola.

Výběr prací demonstruje volnou tvorbu studentek a studentů ateliéru, oceněnou mezinárodním uznáním a ohlasem a zároveň předkládá i příklady úspěšné spolupráce s oděvními firmami, u kterých se studující významně podíleli na vývoji nových produktů určených pro sériovou výrobu.

Úběžníkem tvůrčího úsilí a stejně tak i výstavy je přehlídkové molo, které se v dnešní době samo o sobě stává symbolem diskuze o proměně smyslu a organizace oděvního průmyslu. Prezentovaná studentská tvorba nabízí široké spektrum přehodnocení dosavadní tradice tohoto odvětví, ať už s nadsázkou a se smyslem pro humor nebo s vážností holdu poctivému krejčovství a samozřejmě i se smyslem pro zodpovědné přístupy k inovaci oděvu.

Výstava, která vznikla ve spolupráci s ateliérem Prostorvá tvorba, bude zahájena vernisáží dne 28. 11. 2019 v 19:00 v prostorách Muzea Napajedla.