zlinfest

Do festivalového dění se zapojí i studenti audiovize

Zábavný i naučný program pro děti, zdravotnické hlídky v ulicích, guest servis pro festivalové hosty. Nejen to mají na starost studenti Univerzity Tomáše Bati v průběhu 59. ročníku Zlín film festivalu (ZFF) – Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, kterým město ožije ve dnech 24. 5. – 1. 6. 2019. Stejně jako v minulých letech je univerzita významným partnerem filmového svátku.

Univerzita spolupracuje s filmovým festivalem dlouhodobě, od svého vzniku. „Je to pro nás každoročně skvělá příležitost, jak univerzitu představit široké veřejnosti z celé České republiky i ze zahraničí,“ uvedla kancléřka Andrea Kadlčíková. UTB je letos hlavním partnerem odborného programu Film Industry, který je otevřen jak filmovým profesionálům, tak zájemcům o film. Řada festivalových aktivit se koná přímo v prostorách UTB a o jejich organizaci se starají vysokoškoláci napříč fakultami. Tradičně uspořádají i konferenci o filmovém marketingu Duhová kulička a ocení nejlepší mezinárodní studentské filmy v soutěži Zlínský pes.

Studenti ateliéru Audiovizuální tvorba chystají denně  interaktivní expozici Film Lab v atriu budovy Univerzitního centra (U13), v níž představí nové digitální technologie pro zpracování obrazu a zvuku, využívané při natáčení filmů, v reklamě a další audiovizuální produkci. Živé online vysílání sledujte zde.