výstava

Dialog Difuze Design

Srdečně vás zveme na výstavu ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně s názvem “Dialog Difuze Design”, která se uskuteční v rámci Bratislava Design Week 23.

Výstavní projekt bude prezentován v rámci kurátorského výběru a bude možné ho vidět v budově PRIOR, Kamenné Náměstí, Bratislava. Výstava potrvá od 6. do 10. prosince 2023. Zvlášť rádi bychom vás pozvali na přednášku, která proběhne ve čtvrtek 7. prosince 2023 v 18:00. Pedagog ateliéru Jakub Hrdina v ní představí téma “Dialog, Difuze, Design – éra generativních nástrojů AI”. Bude hovořit o výstavním projektu, činnostech ateliéru a implementaci umělé inteligence v procesu tvorby designu.

Samotný projekt studentů a pedagogů ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nazvaný „Dialog Difuze Design“ představí vizi futuristického stroje Modificai 2.0, který generuje variantní vizuální řešení vybraných ikonických produktů, které výrazným způsobem ovlivnily směřování a vývoj průmyslového designu a téměř vždy byly ovlivněny nástupem nových technologií. Ukazuje nám, že se nemusíme obávat jejich použití. Další součástí expozice budou projekty zaměřené na progresivní technologie, jako například virtuální realitu, parametrický design a strojové učení. Produkty, jako například vesmírné stanice,budovy, dopravní prostředky i drobnější předměty, budou v expozici představeny prostřednictvím virtuální reality, současně budou prezentovány fyzické modely vybraných designérských návrhů.