nominace

Absolventský film Adama Šoltése Anežka je nominován na Českého lva

Magisterský snímek Anežka režiséra Adama Šoltése byl nominován na Českého lva – Cenu MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM.

Trpká komedie z východního Slovenska pojednává o čtyřicátníkovi, který žije v obci Vrchná Spodná, v kraji, „kde vraj nič nie je“, spokojeným životem. Hlavní hrdina Jano Horák začíná den návštěvou obchodu, kde se s ostatními muži posilní borovičkou. Poté nastoupí do své Pragy V3S jménem Anežka a celý den jezdí po okolních vesnicích. Na živobytí si vydělává jako žumpař–živnostník. Z jeho světa ho vytrhne nařízení vlády o zavedení staromládenecké daně. V té chvíli se jeho pokojný život stává závodem s časem a zápasem se sebou samým. V průběhu několika dní musí Jano udělat to, co nedokázal celé roky; najít ženu, která by úřadu dosvědčila, že spolu žijí.

Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2019 budou předány 7. března 2020 v Rudolfinu v Praze. Pro filmové dílo, které získá výroční Cenu Magnesia za nejlepší studentský film, hlasuje minimálně deset členů České filmové a televizní akademie. Výherce získá finanční odměnu 100 000 Kč udělenou Karlovarskými minerálními vodami, a. s.

Držíme Anežce palce!