upper

UPPER se stěhuje do areálu Svit

Centrum kreativních průmyslů a podnikání UPPER se po pěti letech stěhuje do nových prostor. Od července bude jeho nové sídlo v Technologickém inovačním centru Zlín, umístěném ve 23. budově areálu Svit. Kromě Upperu se do TIC Zlín stěhuje i výzkumná marketingová laboratoř RedLab, která je stejně jako UPPER zřízena Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Ke stěhování došlo kvůli rekonstrukci Fakulty technologické, která potřebuje na budově U11 uvolnit prostory. „V novém UPPERu bohužel nebudeme moci nabízet pronájem ateliérů, tuto roli převezme samotný TIC Zlín. Dále ale budeme fungovat jako coworking, do kterého s námi jdou i někteří stávající rezidenti,“ řekla Jitka Alexová, manažerka Centra kreativních průmyslů a podnikání UPPER. Nadále plánuje vytvářet projekty a networkingové akce pro kreativce ze Zlínského kraje, mezi které patří diskuzní panely, workshopy, společné snídaně, univerzitní hackathon a další projekty.

Na UPPER se stále může obrátit každý, kdo přichází s poptávkou spolupráce v oblasti designu, audiovize, animace a marketingových komunikací. UPPER pak zajistí propojení na jednotlivé součásti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Původními prostory UPPERU prošlo během pěti let více než 80 kreativních podnikavců – animátoři, designéři, grafici, ilustrátoři, marketéři i audiovizuální studia. Do dalších pěti let přejeme UPPERu další skvělé kreativce a spoustu povedených projektů.