výstava

Projekt Handstyles

Soubor plakátů na dané téma, cvičení v předmětu Písmo a typografie

Anglický výraz „handstyles“ vystihuje lépe než čeština zaměření a podstatu našeho tématu, jímž je ručně vytvořené autorské písmo: kreslené, malované, ryté, obtiskované, tradičními i netradičními psacími nástroji „vyrobené“ písmo bez pomocí počítačových softwarů. Přesněji řečeno, první a základní tvary písmových znaků jsou tvořeny ručně, aby v konečné fázi mohly být čištěny a skládány do kompozic pomocí příslušných programů. Pozornost jsme zaměřili na podtéma Udržitelnost přírody, jež je hlavním mottem přehlídky a soutěže studentské tvorby New European Bauhaus.

Výstupem je dvanáct plakátů formátu 70x100cm, z nichž dva jsou společným dílem týmu studentů. Zúčastnili se posluchači 1. ročníku ateliérů Grafický design (10 autorských plakátů), Digitální design (1 společný plakát, kdy každý student připravil kresbu jedné litery a následně byl ze všech příspěvků skomponován finální plakát) a Produktový design (s týmž procesem vzniku). Úroveň prací je možné shlédnout v pracovní dny do konce září 2022 ve spojovacím traktu Kabinetu teoretických studií (budova FMK U42, Univerzitní 2431, Zlín).