opencall

POKOJE 2023: Opencall

Je spuštěn opencall Přehlídky mladého umění Pokoje, která se tento rok uskuteční v termínu 10. – 19. listopadu 2023. Uzávěrka open callu je 6. 10. 2023.

Přihlásit lze pouze kolektivní projekty, přihlášení jednotlivců není možné — můžete se přihlásit jako celý ateliér, popř. menší umělecký kolektiv, jehož všichni členové a členky jsou v době přihlášky studující na vysoké umělecké škole.

Ačkoliv se nám v posledních letech osvědčilo společné téma, pojí se s ním i řada limitů, a proto jsme se rozhodli pro tento rok od něj upustit a dát po delší době opět neomezený prostor vašemu uměleckému vyjádření.  Hledáme nové projekty, které budou korespondovat se site-specific charakterem výstavy a které budou ztvárňovat přidělený pokoj jako celek. Vedle pokojů můžete nadto přihlašovat i projekty vhodné na chodby a do menších místností jako jsou např. koupelny nebo komory. Instalace nejsou hlídané, nedoporučujeme proto využívat předměty neúměrné finanční nebo osobní hodnoty.

Podrobnosti a přihlášku najdete na webu Přehlídky POKOJE.