noc vědců

Noc vědců, roboti a multimediální komunikace

Letošní Noc vědců se jako většina aktivit přesouvá do virtuálního prostoru. Téma Člověk a robot reflektují i zástupci naší fakulty. V pátek 27. 11. 2020 se můžete těšit na informace o nástroji Virtuální kancl, který vyvíjíme v naší marketingové laboratoři RedLab nebo na prohloubení povědomí o tom, jak fungují záhadné algoritmy na sociálních sítích.

Noc vědců, do které se každoročně zapojuje i naše fakulta, letos bude za FMK pod taktovkou Markéty Nemeškalové, ředitelky RedLab a Tomáše Šuly, pedagoga Ústavu marketingových komunikací. A na co že se můžete těšit?

ROBOT NEZNÁ SOUKROMÍ

Sociální sítě, pro některé denní chléb a droga, pro jiné zbraň nebezpečnější než celá armáda. Jak algoritmy a technologie v této oblasti ovlivňují naše chování? Jak design ovlivňuje závislost? Odkud a jak často sociální sítě těží naše data? Uvědomujeme si hodnotu svého soukromí? Co kyberšikana, digitální gramotnost, či odposlech? O dilematu sociálních sítí se rozpovídal Tomáš Šula, Ph.D., pedagog UTB ve Zlíně, vyučující Digitální komunikaci, a spoluvlastník reklamní agentury.  V podcastu několikrát zmíněný a doporučený dokument Social dilemma najdete na Netflixu.

VIRTUÁLNÍ KANCL

Designéři z výzkumné laboratoře RedLab na FMK představují technologie (neuro)marketingového výzkumu a unikátní nástroj pro vizualizaci prostoru ve virtuální realitě. Přednáší Mgr. Markéta Nemeškalová z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na vývoji nástroje se podílí student doktorského studia Matej Vázal a absolvent ateliéru Digitální design Michal Penxa.

Tato přednáška je součásti série „10 minut o vědě“. Někteří tvrdí, že za 10 minut ze sebe vědec nedostane nic kloudného, my ale víme, že tomu tak není. Na 20 snímcích naši akademici či doktorandi představí problémy a otázky, kterými se trápí nebo zaobírají, než jdou spát. O robotice z úst polymerních inženýrů, chemiků, informačních technologů, ale i marketérů a dalších expertů, se dozvíte v sérii osmi prezentací.

Veškeré aktivity, další informace a tipy na zajímavý obsah letošní Noci vědců najdete zde.

Tak v pátek na viděnou i na slyšenou.

Noc vědců 2020 Šula

Noc vědců 2020 Nemeškalová