soutez

Národní cena za studentský design 2022

Design Cabinet CZ vyhlašuje už 32. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2022. Letos soutěží práce z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem vizuální komunikace.

Do Národní ceny za studentský design 2022 se mohou přihlásit jakékoliv studentské práce z oblasti vizuální kultury a komunikace, které vznikly po 1. lednu 2019 – vizuální styly, knihy, plakáty, typografie, aplikace a další projekty. Práce se do soutěže přihlašují on-line prostřednictvím webové stránky soutěže https://www.studentskydesign.cz/cs-cz/.

Termín přihlášení do 30. června 2022.

Práce hodnotí tři na sobe nezávislé poroty. Členy Mezinárodní univerzitní pedagogické poroty se automaticky stávají pedagogové, z jejichž ateliérů byly přihlášeny dvě a více prací. Mezinárodní  pedagogické poroty hodnotí práce v srpnu 2022. Z jejich hodnocení vznikají nominace.

Mezinárodní porota Grand složená z externích nepedagogických expertů bude zasedat a hodnotit prezenčně nominované práce 8. září 2022 v plzeňském kreativním prostoru DEPO2015.

Výstava nominovaných prací Nominace!!! bude od 7. 9. do 30. 9. 2022 v Galerii GAFA rovněž v kreativním prostoru DEPO2015.

V Praze proběhne výstava oceněných prací Nový (z)boží v Galerii ČS v Rytířské ulici v zimě 2022 – 2023.

Slavnostní vyhlášení proběhne v DEPO2015 v Plzni 30. 9. 2022.