výstava

Long Life v Bratislavě

Projekt Long Life, který vznikl díky designérům z několika zemí, nám představuje, jak zvýšit kvalitu a délku života. Poprvé byl instalován během Zlin Design Weeku ve Zlíně, poté v Polsku a Portugalsku. Ve středu 22. listopadu jsme zahájili mezinárodní výstavu Long Life v Galerii Dizajnu Satelit v Bratislavě. Výstava probíhá od 23. 11. 2023 – 28. 1. 2024.

Společnost se musí začít připravovat na probíhající politické, ekonomické a demografické změny. Studenti ze tří středoevropských univerzit se zúčastnili projektu LongLife, aby ukázali, že design, umění a architektura mohou pomoci nalézt možná řešení pro různé oblasti postižené fenoménem stárnutí. Některé z jejich nápadů jsou praktické a proveditelné, jiné jsou vizemi, které nutí k zamyšlení.

Mladí designéři přistupovali k tématu z velmi odlišných a někdy překvapivých úhlů pohledu, od navrhování inkluzivního UX designu chytrých telefonů až po velmi stylový a přitom vysoce funkční nábytek, od víceúčelových terapeutických pomůcek po ironickému pohledu na naši vlastní virtuální existenci. Design má moc a odpovědnost převést změnu našich postojů do praxe. Ukazuje se, že studenti-designéři to dělají jsou si toho velmi dobře vědomi.

Zapojené univerzity: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Technická univerzita vo Zvolene, Masarykova univerzita v Brně

Web projektu: www.longlifeproject.cz