komag

LOBBY 2022

V sobotu 9. dubna 2022 od 13 hodin proběhne online finále esportového turnaje jehož výtěžek poputuje na pomoc kočičímu útulku Dobré ruce, který v pondělí vyhořel. Celá akce je pořádána pod záštitou naší fakulty.

Vyvrcholení čtvrtého ročníku esportového turnaje LOBBY, na kterém se ve finále ve hrách CS:GO a League of Legends utkají týmy, které postoupily z semifinále, proběhne online na platformě Twitch.tv. Živý přenos opět podpoří dobrou věc, výtěžek z akce poputuje do poslední koruny na pomoc kočkám z útulku Dobré ruce. Studenti tak reagují na pondělní požár, který zdevastoval prostory, ve kterých se útulek nacházel.

Turnaj a s ním i živé vysílání organizují studenti z projektu LOBBY, který zastřešuje studijní předmět Komunikační agentura (KOMAG) na Fakultě multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Manažerka projektu Natálie Durčáková uvedla: „Mrzí nás, co se útulku Dobré ruce stalo, je to opravdu nešťastná situace a my doufáme, že se nám podaří co nejvíce pomoci.”

Obsahem živého přenosu budou především finálová utkání turnaje ve hrách Counter Strike: Global Offensive a League of Legends, kde si týmy zahrají o zajímavé ceny v hodnotě 50 000, které projektu poskytli partneři, jako jsou eBlue, Canyon Gaming, Instinkt pills, KFC a další. Zápasy budou komentované a diváci se mohou těšit i na rozhovory s hosty.  “Na stream se opravdu těším, rád pomůžu  dobré věci. Jsem rád, že se akce mohu účastnit, bude to zábava a navíc super zkušenost. Hráčská komunita je štědrá a vím, že se dokáže spojit a opravdu pomoci.” říká Michal Lecko, jeden z komentátorů turnaje.

Celý výtěžek z akce poputuje ihned po skončení živého přenosu do Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava.  „Jsme rádi, že v této situaci lidé otevírají svá srdce a snaží se nám pomoci jak to jen jde. Je to pro nás těžké, ale všechny nabídky pomoci nám dávají naději, že se vše brzy vrátí do původního stavu.” uvedla Renata Kaslová, dobrovolnice z útulku Dobré ruce.

Bližší informace najdou zájemci na facebookové stránce na adrese www.facebook.com/Lobby.UTB