Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
výstava

Irena a Nikos Armutidisovi v Krajské galerii ve Zlíně

Emeritní děkanka a fotografka Irena Armutidisová chystá v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně výstavu spolu se svým manželem, sochařem Nikosem Armutidisem. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 13. července od 17. hodin.

Manželé Irena a Nikos Armutidisovi přistupují k výtvarné tvorbě prostřednictvím odlišných výtvarných médií. Nikos Armutidis je především sochařem, ale věnuje se i malbě. Ve své současné tvorbě se na jedné straně orientuje na portrétní tvorbu spočívající na reálném základě, na druhé straně pracuje s objekty, v nichž se dostává na pomezí minimalismu a stereometrické abstrakce. K obdobným tématům dospívá rovněž ve svých malířských pracích.

Irena Armutidisová přistupuje ke své tvorbě jakoby z opačných pozic a ve svých fotografických obrazech reaguje na reálné jevy ve venkovské krajině, jež jsou v médiu fotografie konceptualizovány do podoby abstraktního, takřka geometrického tvaru.

Společná výstava, jejíž kurátorkou je Ladislava Horňáková, potrvá v Krajské galerii výtvarného umění do 22. srpna. Více informací o výstavě najdete na webových stránkách galerie.

textová pozvánka na výstavu

Fakulty a součásti

Zavřít