Hledej, cituj a studuj s Knihovnou UTB | on-line školení

Připravujete se na psaní diplomky nebo bakalářky? Tápete v citacích? Nebo potřebujete pomoct s vyhledáváním odborných článků? Právě proto si Knihovna UTB připravila on-line školení, kde vás odborníci z knihovny  naučí vše, co při psaní odborných textů potřebujete. Školení proběhne on-line ve středu 1. prosince od 16.00. Připojte se k nim (můžete i na FB události)!

Školení bude trvat asi dvě hodiny (+ případné dotazy) a dozvíte se všechno potřebné o elektronických zdrojích (jak pracovat se seznamem zdrojů, jak hledat v našem portálu, jak využívat odborné databáze, kde hledat e-knihy, k čemu je dobrý vzdálený přístup, co je to digitální knihovna Bookport a jak s ní pracovat a mnoho dalšího) a také o citacích a citování (co musíte znát, na co si dát pozor a jak správně citovat podle ČSN ISO 690). Nezapomeneme ani na tu formálnější stránku vašich prací (co je řečeno ve směrnici, kde najdete šablony pro bakalářky/diplomky, jak napsat abstrakt práce, kde si zkontrolovat plagiáty). A připravíme si pro vás i pár novinek, které vám ve studiu určitě pomohou.

A jak se připojit na školení?

Školení bude probíhat on-line v prostředí MS Teams (přihlásíte se jednoduše pomocí svých univerzitních účtů). Doporučujeme stáhnout si MS Teams aplikaci a v položce „Týmy“ kliknout na tlačítko vpravo nahoře „Připojit se k týmu nebo vytvořit nový“. Následně zadáte tento kód: m2xrrzm. A jste s námi.