cena rektora

Film Vězení dějin získal Cenu rektora UTB

„Propustit dějiny na svobodu!“ A to dějiny novodobé, třicet let uzavřené v opuštěné uherskohradišťské věznici s unikáními prostory dochovanými z 50. let minulého století. Prázdnota areálu je naplněná setkáními s dějinami tváří v tvář: společná minulost jako východisko ke společné budoucnosti. Na promocích FMK získal minulý týden Cenu rektora film Vězení dějin z ateliéru Audiovizuální tvorba. Cenu předávala prorektorka Ing. Martina Juříková, Ph.D..

Film Vězení dějin byl uvedený na mezinárodních festivalech, vyvolal výraznou mediální odezvu a nyní je k vidění v českých kinech. Snímek je příkladem masivní tříleté spolupráce pedagogů se studenty, která svým rozměrem nemá minimálně v historii ateliéru Audiovize obdoby. Zároveň je to vůbec poprvé, kdy v rámci tohoto ateliéru vznikl celovečerní distribuční titul. Vizuální identita i web filmu www.vězenídějin.cz jsou pak dílem ateliéru Digitální design. Cenu rektora přebrali za celý tým letošní absolventi, magistr Vincent Stránský, mistr zvuku a spolurežisér magistr Matěj Hrudička.

Vězení dějin – Cena rektora – jmenný seznam spolupracujících z FMK:

Studentstvo
režie a scénář: Matěj Hrudička
hlavní kamera: Adam Černich
střih: Tereza Chovancová
mistr zvuku: Vincent Stránský
kamera: Radovan Hradil, Dominik Zbořil, Tadeáš Růžička, Filip Neřold, Radek Lugsch
zvuk: Richard Zálešák, Leona Vyhnálková, Jaroslav Nečas
produkce Martina Chytková
autor vizuální identity: Matyáš Hrubý
webdesignér: Roman Nevrlý
vývojář webu: Adrián Gubrica

Pedagogové
režie a scénář: Jan Gogola ml.
koproducent: Lubomír Konečný
supervize střihové skladby: Libor Nemeškal
supervize grafického a digitálního designu: Bob Stránský
zvuk: Pavel Hruda
spolupráce: Irena Kocí

Více o filmu si můžete přečíst / poslechnou v rozhovoru s Janem Gogolou ml. na webu aktuálně.cz.