opencall

Fashion Event Dotek hledá nové návrháře

Neziskový projekt Fashion Event Dotek opět vyhlašuje Open Call pro studenty, kteří se věnují módní tvorbě a mají zájem spolupodílet se na realizaci módní přehlídky, tentokrát s tématem Metamorfóza. Svou přihlášku mohou posílat do 7. ledna 2024.

Během posledních dvou let Dotek odhalil své kořeny, objevil svou identitu a letos projde metamorfózou. Přihlášené práce musí splňovat zadané téma a obsahovat nejméně 4 modely, nedílnou součástí odevzdané práce musí být i jeden produkt, který bude součástí charitativní aukce.

Přihlášku mohou podat všichni studenti středních a vysokých škol z celé Evropy, které se zaměřují na módní tvorbu, prostřednictvím online formuláře. Zájemci mohou přihlašovat jak hotové, tak teprve vznikající práce, z kterých následně vybere organizační tým pod vedením odborné poroty 10 tvůrců, kteří se představí na samotné přehlídce.

„Dotek je moje srdcová akce, na které jsem se sama několik roků v průběhu studia podílela. Jsem velmi ráda, že se Doteku společně s naším ateliérem Design oděvu daří posouvat odbornějším směrem. Letošní Open Call je pro všechny studenty skvělou příležitostí prezentovat svoje kolekce před širokou veřejností a získat zpětnou vazbu. Téma Metamorfózy se dotýká každého kreativce a je to skvělé téma pro mladé a začínající designéry. Jsem skutečně zvědavá, jaké proměny jednotliví studenti ve své tvorbě, ale i v životě řeší,” říká Adriana Šatková, členka odborné poroty.

Fashion Event Dotek se uskuteční ve Zlíně 23. března 2024. Výtěžek poputuje na podporu chodu neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Bližší informace jsou dostupné na webu nebo instagramovém profilu Doteku, kde je také možné se přihlásit.