komag

Culturea 1. – 2. 4. 2022

V pátek a v sobotu 1. a 2. dubna se v prostorách Zlínského zámku uskuteční jubilejní desátý ročník cestovatelského festivalu Culturea. Během dvoudenního programu plného přednášek, workshopů a hudby se tentokrát návštěvníci mohou seznámit s kulturami Finska a Turecka a také čím dál populárnějším způsobem cestování v obytných dodávkách.

„Jsme rádi, že opět můžeme návštěvníky seznámit s kulturami jiných zemí a inspirovat je pro jejich vlastní cesty. Chceme jim především ukázat, že se cestování a vzdálených kultur nemusí bát, a naopak se jimi mohou nechat obohatit,“ říká manažerka projektu Barbora Navrátilová.

Festival Culturea každoročně připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho úkolem je publiku představit dvě zcela odlišné světové kultury, proto se také letošní ročník ponese ve znamení hesla Krása kontrastů. Návštěvníci se mohou těšit na inspirativní besedy s řadou zkušených cestovatelů, už v pátek jim o svých dobrodružstvích povypráví světoběžník Radovan Hanko, či vášnivý stopař Slávek Král. Vrcholem programu prvního dne festivalu pak bude koncert bojkovické kapely RAMUZ.

Bohatou cestovatelskou nadílku festival nabídne také v sobotu, kdy se zájemcům otevře hned několik místností Zlínského zámku, v nichž se kromě dalších vzrušujících příběhů z Finska a Turecka budou moci nechat inspirovat vyprávěním o cestách v obytných dodávkách ale také workshopy orientálních tanců a severského otužování. Návštěvníci budou moci vyzkoušet i tradiční tureckou techniku malování Ebru.

„Připravili jsme pro návštěvníky spoustu aktivit, které by běžně neměli možnost zažít. Připraveno bude také občerstvení v podobě tradičních zahraničních pochoutek,“ dodává členka organizačního týmu Anna Vrbková.

Festival se letos uskuteční ve Zlínském zámku za podpory kulturního a kreativního centra Živý Zlín. Tato organizace ve Zlíně pravidelně pořádá řadu kulturních akcí různorodých témat. Vstupenky lze zakoupit on-line prostřednictvím služby GoOut, nebo přímo na místě během festivalu.

Více informací o festivalu a jeho kompletní program včetně vstupenek naleznete na webu www.culturea.cz, případně na facebookovém či instagramovém profilu Culturea.