komag

Budoucnost je? Zlin Design Week odhaluje téma jubilejního 10. ročníku

Zlin Design Week, jedna z významných událostí v oblasti designu, která vzniká pod naší fakultou, odtajnila téma následujícího 10. ročníku, které nese název „FUTURE IS/BUDOUCNOST JE“. Festival propukne od 8. do 14. května 2024 ve Zlíně.

Jak bude vypadat svět, kde technologie vytvářejí mimořádné zážitky a kde se daří resilientnímu vztahu mezi lidmi a planetou? Jaká bude role designu při řešení klimatických a sociálních výzev? Jak může design vyslyšet všechny naše hlasy? Právě těmito klíčovými otázkami, které rezonují v současnosti společností, se festival bude následující jubilejní ročník zabývat.

„Design se neustále vyvíjí, a proto jsme se rozhodli objevovat a pokusit se předpovědět jeho budoucí směry. Už v průběhu roku nás čekají podcasty i online diskuse, které nás všechny provedou základními otázkami budoucnosti. Obecně jsou od jubilejního ročníku velká očekávání. Chceme se posunout o kousek dál, nerůst na kvantitě programu, ale zprostředkovávat kvalitní zážitky, otevírat podnětné diskuze, spekulovat a předpovídat budoucí vývoj designu,“ okomentoval Ondřej Staněk, programový manažer festivalu.

Klára Pelcová, nynější projektová manažerka, dodává: „Je to ohromná výzva a zároveň odpovědnost, kterou si s Ondřejem uvědomujeme. Ve skvělé kooperaci s Jitkou Smolíkovou chystáme první kulatiny festivalu zasadit do tematického prostředí odolné, přístupné a technologicky naplněné budoucnosti.“

Klára Pelcová i Ondřej Staněk nastoupili do organizačního týmu v roce 2021 a letos převzali vedení po bývalé ředitelce Jitce Smolíkové, která současně působí jako dramaturgyně festivalu. Oba mají bohaté zkušenosti v oblasti řízení lidí a kultury a chtějí přinést s sebou svěží perspektivu a nadšení pro rozvoj festivalu.

Zlin Design Week 2024, který se uskuteční 8. až 14. května na několika místech města Zlín, je neodmyslitelnou událostí současné designové scény, kterou kulturní nadšenec nemůže minout. Proto sledujte všechny důležité novinky a informace na www.zlindesignweek.com nebo na instagramovém profilu festivalu.