Ateliér Tvorba prostoru vytvořil výstavu pro ZUŠ v Napajedlích

Zimní měsíce budou ve výstavním sálu Muzea Napajedla patřit Základní umělecké škole Rudolfa Firkušného. Výtvarného a prostorového řešení výstavy Kreslím melodie, hraju obrazy se ujali studenti našeho ateliéru Tvorba prostoru pod vedením architekta Kamila Koláčka. Výstavu můžete navštívit od 2. prosince, vernisáž se kvůli zhoršující COVID situaci nekoná.

Základní umělecká škola R. Firkušného Napajedla datuje svůj vznik rokem 1951, kdy byla ve městě založena pobočka otrokovické Lidové školy umění, a slaví proto již 70 let svého působení. Výuku zpěvu a hry na hudební nástroje v roce 1983 doplnilo založení výtvarného oboru. Od roku 1991 nese škola jméno Rudolfa Firkušného, světoznámého klavíristy a napajedelského rodáka, který ji před 30 lety osobně otevíral pod novým názvem.

výstava v muzeu napajedla

Jubilejní výstava připomíná nejen krásná výročí, ale zároveň ukazuje velikou pestrost a bohatství uměleckých oborů. Škola vychovala několik generací hudebníků i výtvarníků a díky stálému zájmu dětí se stala nepostradatelnou součástí života města. Výstavu můžete v Muzeu Napajedla zhlédnout do 13. února 2022.