Videomapping MASKA 2023

Po konferenci Design na hranici nás opět čeká videomappingový festival MASKA. Mezinárodní studentský festival videomappingu, který se koná každý rok na největší stálé videomappingové ploše v Evropě. Promítání začne ve čtvrtek 11. května ve 21 hodin na platformě 14|15 BAŤŮV INSTITUT.

Festival Maska ve Zlíně přináší nejen nezapomenutelné zážitky a zábavu, ale poskytuje příležitost pro všechny, kteří chtějí poznat nejnovější trendy v oblasti videomappingu a digitálního umění.

Historie festivalu se datuje od roku 2014, kdy byl poprvé uspořádán díky občanskému sdružení HUCOT, Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně a Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Prvních pět ročníků bylo soutěžních a v porotě v průběhu tohoto období zasedli známí umělci z oboru, designeři či kurátoři jako např. Dan Gregor alias Initi, Petr Skála, Dušan Urbanec, Václav Ondroušek, Antonio Lacerda, Rainer Mutsch, Lukáš Veverka, Xavier Roig, Vojta Frič a další.

Festivalu se v průběhu let zúčastnilo velké množství vysokých škol nejen z České a Slovenské republiky, ale i z různých evropských států (viz. reference škol).

Festival Maska je pořádaný Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně společně s ateliérem Digitální design FMK UTB ve Zlíně. Další podrobnosti najdete na webu festivalu.