zlin design week

Zlin Design Week zve na výstavu Design z vaší kuchyně

Design KANTÝNA už má prostřeno a zve vás na svou první online výstavu, Design z vaší kuchyně. Ve virtuální galerii ZDW 360° si můžete prohlédnout práce talentovaných designérů z Česka i zahraničí.

Většina designérů nemá v dnešní nelehké době možnost vystavit své práce. Galerie a výstavní prostory jsou uzavřené, jsme nuceni žít online. Po úspěšné výstavě prací finalistů soutěže Best in Design (která proběhla online už na přelomu roku) se tým Zlin Design Weeku rozhodl, že prostor virtuální galerie nabídne dalším designérům zdarma, a dá jim tak příležitost prezentovat své práce veřejnosti.

Od 29. 3. 2021 jsou ve virtuální galerii ZDW 360° na výstavě Design z vaší kuchyně k vidění díla různých autorů, které sdružuje platforma na sociálních sítích Design KANTÝNA, která vznikla pod záštitou Zlin Design Weeku. Facebooková skupina funguje od března 2020 a sdružuje designéry a všechny, kteří se o dění v tomto oboru zajímají. Vystavující jsou nejen mladí a začínající designéři a studenti uměleckých oborů, ale také lidé z praxe a renomovaní umělci.

Například UI/UX designér Michal Dovrtěl přišel s projektem zabývajícím se udržitelným farmařením v centru města, Kristýna Štarhová a Štěpán Kaminský, herci, kteří v době uzavřených divadel začali vytvářet kabelky z pratelného papíru a dřeva a nejen rodiče malých dětí nadchne minimalistické odrážedlo průmyslového designéra Jana Stárka.

Výstavu Design z vaší kuchyně připravila kurátorka Diana Randjakova. Designové speciality z oblasti produktového, digitálního, grafického, obuvního i módního designu si můžete dopřávat po celý měsíc od otevření, tedy do 29. 4., odkudkoliv a v kteroukoliv denní dobu!

Pokud výstava Design z vaší kuchyně potěšila vaše chuťové pohárky, nezapomeňte se zúčastnit festivalového programu, který bude probíhat především online od 7. do 14. května. Staňte se součástí Design KANTÝNY a sledujte web a sociální sítě festivalu Zlin Design Week na facebooku a instagramu.