Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
opencall

Zlin Design Week spouští Open Call na modely/ky

Zlin Design Week, který je již 10 let kolébkou mladých umělců, nadšenců do vzdělávání, komunikace, designu a módy, odhaluje budoucnost letošního programu a hledá k němu posily. Jednou z programových částí festivalu je připravovaná Fashion Show, při které představí své kousky designéři a designérky z různých koutů světa. Co ale převtěluje návrhy v realitu, jsou právě jejich nositelé a nositelky. Otevřené přihlašování pro modely*ky všech věkových kategorií probíhá od 7. února do 3. března a přihlásit se může opravdu každý.

Zlin Design Week představuje vrchol exkluzivity v designu, který je mimo jiné dostupný všem, bez rozdílů. Jsme hrdé na to, že náš Open Call nemá specifikace a omezení. Pro nás je každý člověk jedinečný a má mít prostor svou krásu ukázat světu, konstatují Julie Müllerová a Annamarie Urbánková, manažerky Fashion Show ZDW 2024.

Koncept přehlídky “Future is a Spectrum” podtrhuje dynamickou povahu budoucnosti, jež není omezena na jedinou lineární cestu, ale rozprostírá se jako rozmanité spektrum možností. Každý bod tohoto spektra reprezentuje jedinečný aspekt možné reality, vytvářející pestrou a propojenou tapisérii budoucího vývoje.Klíčové prvky tohoto konceptu zahrnují neustálý vývoj technologií, vzájemně nepředvídatelná propojení a smyslové zkoumání, které společně tvoří intenzivní a komplexní pohled na budoucnost módního průmyslu a společnosti jako celku,“ vysvětluje koncept dramaturgyně festivalu Jitka Smolíková.

Jak se stát součástí Fashion Show ZDW 2024?

  • Kdo se může přihlásit do Open Callu? Každý! Zlin Design Week hledá diverzní modelky i modely různých tváří a tvarů, všech věkových kategorií, bez ohledu na předchozí zkušenosti. Je to příležitost pro kohokoli, kdo má chuť ukázat svůj talent a vášeň pro design.
  • Jak se přihlásit? Z důvodu ochrany osobních údajů zasílejte níže přiložené požadavky do 3. března na e-mailovou adresu: fashionshow@zlindesignweek.com
    • jméno, příjmení a věk
    • odkud jste
    • výšku a míry postavy (obvod hrudníku, v pase a bocích, vel. obuvi)
    • 3 fotky: z profilu, z čela a celé postavy.

Fashion Show je otevřená všem zájemcům, bez ohledu na charakteristiky, tělesné proporce, věk či zdravotní stav. Jednoduše každý má možnost zazářit na prknech módního mola. Osobní zkušenost dokládá jedna z účastnic, Klára Hofmanová: Akce, jako je Zlin Design Week, vždycky přinášejí spoustu inspirativních, kreativních a talentovaných lidí se zajímavými životními příběhy. Ten pocit, který zažíváte, když jdete krásně nalíčení, ve stylizovaném outfitu, který vzbuzuje ohromení a někdo ho sám vymyslel a ušil, je nepopsatelný, přeji Vám ho zažít.

Hlavní festivalová módní přehlídka se uskuteční během pátečního programu festivalu Zlin Design Week, který vzniká pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati a uskuteční se od 8. do 14. května 2024. Vstupenky bude možné zakoupit už počátkem března.

Zajímají-li Vás konkrétní body programu, buďte s námi. Pro bližší informace sledujte webovou stránku nebo Instagramový profil festivalu.

Fakulty a součásti

Zavřít